Okunma

Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor?


29 Eylül 2017 Cuma 11:30
Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor?

Face ID Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı, Touch ID’nin yerini alan bir güvenlik sistemi. Apple’ın iPhone X lansmanında  ilk denemede çalışmayan sistemin hangi durumlarda devreye girmeyeceğine dair bir belge yayınladı.

Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor?

Apple, sonbahar etkinliğinde duyurduğu iPhone X’te Face ID’ye yer vermişti. Bazı durumlarda yüz tanıma yerine güvenlik kodunun kullanılması gerekiyor. Apple, yüz tanıma yerine kod kullanılması gereken durumları açıkladı.

Buna göre:

  • Cihaz yeniden başlatıldığında,
  • Cihaz kilidi 48 saat hiç açılmamış ise,
  • Cihazın kilidini açmak için 156 saat boyunca hiç parola kullanılmamış ve bunun son 4 saatinde kilit yüz tanıma ile açılmadıysa,
  • Cihaz uzaktan kilitlendiyse,
  • Beş başarısız yüz tanıma eşleştirmesi girişiminden sonra,
  • Güç ve ses tuşlarına aynı anda basılarak Acil durum özelliği devreye sokulduysa,

parola kullanılması gerekiyor.

Apple, yüz tanıma sistemini tanıtırken sistemin hata yapma ihtimalinin bir milyonda bir olduğunu açıklamıştı. Şirket, Face ID’nin küçük ihtimal de olsa ikizlerin yüzlerini ayırt edemeyebileceğini ve 13 yaşın altındaki çocukların yüz özellikleri tam olarak gelişmediği için hata yapabileceğini belirtti.

:: Sizce yüz tanıma sistemi Touch ID’nin yerini alacak kadar başarılı mı?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor?”

  1. grodio dedi ki:

    faceid balonu patladı %99 başarısız… aklı olan uzak durur…

" Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Face ID hangi durumlarda devreye girmiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "