Okunma

Facebook 1 Milyar Üyeye Çok Yakın


23 Mayıs 2012 Pazartesi 21:28
Facebook 1 Milyar Üyeye Çok Yakın

Sosyal ağ kavramını hayatımıza sokan Facebook ülkemiz internet kullanıcılarının da en çok ziyaret ettiği adreslerin başında geliyor. Arkadaş ortamı ile yazı ve görsel medya paylaşımını sağlayan site, böylece sanal dünyanın sosyalliğini oluşturuyor.

Adeta internetin göz bebeği olan platform, dönem dönem yayınladığı üye verilerinin bir yenisini gün içerisinde paylaştı. Açıklanan raporda en dikkat çeken madde sitedeki kayıtlı kullanıcı sayısı. Verilere göre Facebook şu an 901 milyon üyeye sahip. Bunların 526 milyonu her gün siteye girerken 488 milyonu ise erişim yolu olarak mobil cihazları da tercih ediyor.

Kişilerin gönderilerine toplamda günlük 3,2 milyar yorum yapılıyor. Üstelik 24 saat içerisinde siteye yüklenen fotoğraf sayısı 300 milyon iken toplam arkadaşlık oranı ise 125 milyar.

Sosyal ağın bu derece atılım yapmasının aslında 3 ana sebebi var diyebiliriz. Bunlardan ilki, bahsettiğimiz arkadaş ortamıyla gerçekleşen paylaşım ortamı. İkinci madde kullanıcıya dönük yenilikler. Zaman Tüneli, fotoğraf kalitesindeki artış, diğer sitelerde entegre Facebook kullanımı gibi konular ve Andorid, iOS gibi sistemler için geliştirilen uygulamalar kişilerin beğenisini topluyor.

Son etken ise Facebook’un halka arzı. Zira site, birkaç ay önce haberin duyurulmasından sonra kısa süre içerisinde 845 milyon kullanıcıya ulaştı.

Adeta devasal bir oranda internet kullanıcısını bünyesinde barındıran site, böyle giderse 2012 bitmeden -Ağustos ayı gibi- 1 milyar üye sayısına ulaşacak. Oldukça yoğun bir trafiğe maruz kalan Facebook’un yayınladığı bu veriler sonrası ilgili konu “Facebook Now Has 901 Million Users”başlığı ile Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyenler galerisi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

:: Facebook porfiliniz var mı? Site hakkındaki genel görüş ve düşünceleriniz nedir?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarCihan PEHLİVAN

‘Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci’ olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

8 yorum - “Facebook 1 Milyar Üyeye Çok Yakın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Gunluk yaklasik 500 milyon aktiv kulanicisi var…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tabi bazi insanlar 6-7 fake kiz hesabi acarak kendini tatmin etmese olmuyor.

 3. baris772 dedi ki:

  1 milyarıncı üyeye ne ödül verecekler acaba fake hesaba denk gelirse ne olur acaba

 4. SDN Okuru dedi ki:

  benim bir tane normal ve birkaç tane de iş için kullandıklarımla beraber 6-7 face hesabım var ve ben gibi veya farklı işler için fake hesapları olan sürüyle ,insan var 🙂 o 1 milyar olsa olsa 400 milyondur

 5. Cedriic dedi ki:
  zoki Nickli Üyeden Alıntı
  fake hesaplar sağ olsun.
  ancak msn i geçtiği ve daha çok özelliği olduğu için tercih edildiğini düşünü***** bakımdan *****

  (:

 6. zoki dedi ki:

  fake hesaplar sağ olsun.
  ancak msn i geçtiği ve daha çok özelliği olduğu için tercih edildiğini düşünü***** bakımdan iyi.

 7. KVR1333D3N9 dedi ki:

  Bize ne , para bizim cebimizemi giriyor

 8. uma350 dedi ki:

  Nasıl bir yapısı var bu facebookun çok merak ediyorum doğ***** kapasitesi , hosting işi nasıl yapılıyor yaklaşık 1 milyar kullanıcıya nasıl bu kadar hızlı ve kaliteli hizmet verilebiliyor gerçekten çok merak ***** bitti tükendi denilen facebook resmen çığır açtı.Helal olsun..

Yorum yazın

Geri bildirim