Okunma

Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı!


28 Ağustos 2015 Cuma 13:00
Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı!

2004 yılında kurulan Facebook, geçtiğimiz Pazartesi önemli bir dönüm noktasını daha geride bıraktı.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, Pazartesi günü (24 Ağustos) dünyanın 7’de 1’inin ailesi ve yakınlarıyla iletişim kurmak için Facebook’ta online olduğunu açıkladı.

Yani başka bir değişle Facebook, geçtiğimiz Pazartesi günü 1 milyar tekil ziyaretçi sınırını aşmış oldu.

2004 yılında kurulan Facebook, 2012 yılında aylık bazda 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Bu kritik eşikten tam 3 sene sonra, Facebook 1 günde 1 milyar tekil ziyaretçi çekerek kırılması zor bir rekora daha imza atmış oldu.

Facebook’un 1 milyar kişi tarafından ziyaret edildiği Pazartesi gününe özel olarak hazırladığı videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

//

We made this video to celebrate all you’ve done to help our community connect one billion people in a single day. It’s an amazing milestone. I hope you enjoy.

Posted by Mark Zuckerberg on 27 Ağustos 2015 Perşembe

:: En etkin kullandığınız sosyal medya platformu hangisi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sen cevap vermedim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kötü gerçekten

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Vay kral

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çok sorun var facede sürekli hatalar her sefeirdne başka bir sotun çkıyor kaç kere sorunu bildirdim bakmadılar 1 aydır resim yükleyemiyorum profilimde ana sayfaya yükleyebiliyorum profilime yükleyemiyorum bu gidişte böyle giderse yakında bırakıcam thumblr geçicem zaten.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  vayy be helal olsun adamlarda güçlü sunucular var…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook um yok ve mutluyum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Oha be yani nasıl biseydir hala anlayamıyorum o server o sistem nasıl ayakta durdu 1 milyon kişi değil 1 milyar kişi sonuçta milyarlarcaa işlem ne server varmış be.. o sistem ne kadar sağlanmış

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Artık insanlar ile ilgili bilgileri bulmak daha kolay ve tabi nerede olduklarını da. Hakkındaki her şeyi diğer insanlara gösterme çabası neden

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hala feys açmayan insanlar var.. Çok korkunç.. O nasıl bi hayat lan… Düşünsene feysin yok.. Hayali bile korkunç.. Ayy

" Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook 1 Milyar Ziyaretçiyi Ağırladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "