Okunma

Facebook 3.0 Geldi! İşte Fotoğraflar!


28 Ağustos 2009 Cuma 03:09
Facebook 3.0 Geldi! İşte Fotoğraflar!

Sosyal ağlar, kullanıcı sayısı hızla artan iPhone‘u, yabana atmıyor ve dokunmatik cihaz geliştirildikçe, bu değişime ayak uydurmak için yenilikler hazırlıyorlar. Facebook, iPhone için hazırladığı yeni uygulaması ile bilgisayar kullanıcılarını bile kıskandıracak gibi görünüyor.

Yenilikler

Açılış ekranı, bu şekilde görünüyor.

iPhone 3G S‘in video çekebiliyor olması, Facebook 3.0‘a da ilham vermiş olacak ki, yeni arabirimde telefondan doğrudan video yükleme seçeneği de var.

Bununla beraber, Landscape olarak adlandırılan yatay izleme ekranı da beklentiler arasındaydı ve sonunda güncelleme ile eklenmiş oldu. daha hızlı ve sorunsuz çalışan Facebook 3.0, arkadaşlarınızın durumunu beğenme, fotoğraf albümlerinizi düzenleme gibi çok sayıda yenilik bulunuyor.

Şimdi bu yeniliklere ekran görüntüleri ile adım adım bakalım.

Özel Mesajlar

Özel mesaj sayfasında yapılan değişiklikler, mesajlarınızı çok daha kolay bir şekilde gruplamanızı, okumanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. Cevapları ise çok daha kolay bir şekilde yazabiliyorsunuz.

Chat Sayfası

Sohbet (Chat) sayfası da, güncellemelerden nasibini aldı. Kişilerin durumunu farklı ikonlarla görebiliyorsunuz ve anında mesajlaşmanın keyfini, yatay klavye ile çok daha kolay bir şekilde çıkarabiliyorsunuz.

Fotoğraf Galerileri

Fotoğraf galerilerinizi eskisinden çok daha kolay ve hızlı gezebilir, resimleri düzenleyerek silebilirsiniz. Seçtiğiniz bir fotoğrafı, dilerseniz MMS, e-posta ile gönderebilir veya profil fotoğrafı da yapabilirsiniz.

Giriş Sayfasını Özelleştirmek

Yukarıda bulunan “+” butonuna bastığınızda, giriş sayfasına dilediğiniz kişinin kısayolunu atayabiliyorsunuz. Bu da size daha fazla zaman kazandırıyor, hatta daha az veri trafiği harcadığınız için operatör üzerinden bağlananları da yüksek faturalardan kurtarıyor.

Yatay Duruş

Telefonu yatay duruma getirdiğinizde, yön değiştiren uygulamaları ne kadar çok sevdiğinizi biliyoruz. Facebook‘ta şimdiye kadar sunulmayan bu çözüm, nihayet Facebook 3.0‘da geldi. Böylece geniş klavyede yazı yazmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

:: Sizce Facebook’a PC’den mi girmek daha avantajlı, yoksa iPhone’dan mı?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook 3.0 Geldi! İşte Fotoğraflar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook 3.0 Geldi! İşte Fotoğraflar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook 3.0 Geldi! İşte Fotoğraflar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "