Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu


02 Ağustos 2018 Perşembe 11:26
Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu

Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu! Oyun geliştiricileri için hazırlanan 3 yeni pazarlama çözümü, hem geliştiricilere hem de tüketicilere neler sunuyor?

Günümüzde oyunculuk dediğimizde aklımıza mobil oyunlar gelmese de, kullanım oranları açısından en çok kullanıcıya sahip oyun kitlesi mobil oyunlarda. Mobil oyunlar ise dijital pazarlama için oldukça önemli bir noktada.

Facebook, dünyanın en büyük oyun konferansı ChinaJoy öncesinde oyun pazarlamacılarının en değerli oyuncularıyla bağlantı kurmalarını sağlamak için tasarlanmış 3 yeni reklam çözümünü duyurdu.

Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu! Peki 3 çözüm neler sunuyor?

Oynanabilir reklamlar

Oyuncuların bir oyunu indirmeden önce denemelerini sağlayan oynanabilir reklamlar, reklamverenlerin oyunu deneyen, dolayısıyla indirdikten sonra oynamaya daha niyetli olan insanlara ulaşmalarına da yardımcı oluyor.

Bagelcode ve Rovio gibi oyun geliştiricileri bu formattan alınan olumlu sonuçları şimdiden görmeye başladı. Bugünden itibaren, Facebook Haber Kaynağı’ndaki uygulama yükleme reklamlarını kullanan tüm reklamverenler oynanabilir reklamlara ulaşabilecek.

Müşteri elde tutma optimizasyonu

Facebook’un, seçili uygulama reklamcılarının oyunlarını en çok oynayan oyunculara ulaştırmaları için test ettiği müşteri elde tutma optimizasyonu, oyun pazarlamacılarının reklamlarını oyunlarını oynama ihtimali en yüksek olan kişilere ulaştırmalarını, böylelikle uygulamalarından daha çok gelir sağlamalarını hedefliyor.

Bitmango ve Beijing Fotoable gibi oyun geliştiricileri bir süredir müşteri elde tutma optimizasyonunu test ediyorlar ve şimdiden olumlu sonuç almaya başladılar. Facebook, müşteri elde tutma optimizasyonunu bu yıl içinde Facebook, Instagram ve Audience Network’te daha geniş kapsamlı bir şekilde sunmayı planlıyor.

Minimum ROAS (reklam harcaması geri dönüşü) teklifi

Geçtiğimiz sene, reklamverenlerin uygulama içi satın alım yapma ihtimali en yüksek olan oyuncuları bulmalarına yardımcı olmak için değer optimizasyonu seçeneğini ekleyen Facebook, şimdi de değer optimizasyonunu çok daha etkili kılacak yeni bir araç olan minimum ROAS teklifini sunuyor. Artık reklamverenler, uygulama içi satın alım yapma ihtimali en yüksek kullanıcıları bulmak için minimum harcama belirleyebilecek, böylelikle ilgisiz oyunculara ulaşmak için boşuna harcama yapmak zorunda kalmayacaklar. Reklamverenler, Eylül ayı itibariyle minimum ROAS teklifiyle birlikte değer optimizasyonunu Instagram ve Audience Network üzerinden kullanabilecek.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni pazarlama çözümlerini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)