Okunma

Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi!


16 Kasım 2018 Cuma 16:15
Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi!

Facebook, bugün ‘Topluluk standartları raporu‘nu yayınladı. Bu raporda sahte haber, spam ve nefret söylemi içeren gönderiler ve terörist propagandaları ile nasıl mücadele ettiklerini detaylı bir şekilde anlattı. Ayrıca, şirketin paylaştığı notlara göre Nisan ve Eylül ayları arasında, şirket toplamda 1,5 milyardan fazla hesabı silmiş.

Facebook : “Yılın başından itibaren 2 milyar hesap silindi!”

Sosyal medya şirketi, yılın ilk çeyreğinde 534 milyon hesabı silmiş. Ancak diğer çeyreklere ait sayılar daha büyük. 2018 yılının ikinci çeyreğinde 800 milyon hesap silen şirket, üçüncü çeyrekte ise 754 milyon hesabı silerek, yıl dolmadan iki milyardan fazla hesabı silmiş oldu. Bu sayılara baktığımızda, bu sorunların ne kadar büyük ölçekte olduğunu anlamış oluyoruz.

facebook

Şirketin verdiği bilgilere göre, silinen hesapların büyük çoğunluğu ticari olarak alınmış ve güdümlenmiş spam hesaplardan oluşuyor. Bunun dışında Facebook, sahte hesap yakalama algoritmalarında oldukça büyük bir ilerleme yakaladıklarını aktardı. Şirket, o sırada var olan sahte hesapların yüzde 99,6‘sının Nisan ve Eylül ayları arasında kaldırıldığını ekledi.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İyimiş

" Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook 6 ayda 1,5 milyar hesap sildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "