Okunma

Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek


04 Mart 2014 Salı 10:00
Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek

Facebook’un alışveriş çılgınlığı devam ediyor. Sosyal medya devinin şimdi de Titan Aerospace ile olası bir satın alma için görüştüğü belirtiliyor. Güneş enerjisiyle çalışan insansız hava araçları üreten Titan Aerospace’in dronları bir kez kalktıklarında 5 yıl boyunca havada kalabiliyor. Facebook’un şirketi 60 milyon dolar karşılığında satın alacağı belirtiliyor.

Görüşmeler sonrası Facebook’un asıl amacı, 11 bin insansız hava aracı üretme hedefiyle yola çıkarak Afrika gibi gelişmekte olan coğrafyalara havadan internet erişimi desteği sunmak. Titan Aerospace tarafından da doğrulanan satın alma görüşmeleri, sosyal ağın gelişmekte olan ülkelere online erişim getirme misyonuyla paralellik gösteriyor.

Benzer bir şekilde Google’ın da Project Loon adı altında interneti gökyüzünden balonlarla sunma çalışmaları devam ediyor. Güneş enerjisiyle çalışan helyum balonlarından yayınlanan internet Yeni Zelanda’da test ekibi tarafından kontrol ediliyor.

Project Loon hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Facebook için 60 milyon dolar para mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tövbe yarabbim yaa internet karın doyurur oldu sanki afrikalı yemek ve temiz su yerine internet yiyor içiyor ne günlerdeyiz akıl fikir ver Allahım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Facebokk amerikan mantığı işte ne bekliyorsunki para para para. Başka tapındıkları birşey yokki adamların. kağıt parçasına tapınsınlar. Onları parayla satın almak kolay.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İyi bari boş zamanımızda keklik yerine bunları avlarız 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yemek de götürsün

 5. SDN Okuru dedi ki:

  facebook abarttı parasını nereye harcıyacağını bilmiyor çok istiyorsa afrikadakileri doyursun 🙂

 6. ASMU dedi ki:

  Aslında iyi birşey

 7. boxer39585 dedi ki:

  facebook’tan nefret ediyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Burdan kazandıgı gelirlede gelsin merkez bankasını satın alsınlar bari

 9. SDN Okuru dedi ki:

  sırf para amaçlı bir de o uçaklar hava koşullarına nasıl dayanacak

 10. SDN Okuru dedi ki:

  dünya devleri çin yerine afrikaya yatırım yapabilirler. çindeki düşük maliyetleri afrikada da yakalayabilirsin çünkü adamlar 1 dolar için 2-3 gün çalışıyor. böyle yok biz internet götürcez, yok balon yok insansız hava aracı ayaklarına reklam yapacaklarına oraya iş, aş götürsünler, adamlar açlıktan ölüyorlar. bir kere de insanlık adına birşey yapsınlar arkadaş.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  abi bende sizden yanayım ama afrika dediğimiz yerdede hakikaten gelişmekte olna ülkeler var

 12. SDN Okuru dedi ki:

  afrikanın tamamını aç zannediyorsunuz herhalde.. afrika gibi gelişmekte olan bölgelere diyor. Türkiye gibi ülkeler yani..

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İlk önce oradaki insanları doyurun sonra internet getirin

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlarin dini imanı para olmus be..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  İnternet götüreceğine yemek,su götürsün onlara internetten daha fazla ihtiyaçları var.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  suya muhtac insani kim düsünür reklamlar daha cok insana ulassin yeter

  ZİYARETÇİ 04.03.2014 11:06 cevap

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Afrikada internete girebilen insan bilgisayar tablet ya da telefon sahibidir oysa Afrikada bir bardak suya muhtaç insanlar var internet çok iyi abi devam

" Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Afrika’ya İnternet Getirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "