Okunma

Facebook aldatıcı içeriklerin belası olacak!


26 Nisan 2018 Perşembe 10:22
Facebook aldatıcı içeriklerin belası olacak!

Facebook geçtiğimiz aylarda önemli bir duyuru yaparak, platform üzerinde tık tuzağı yapanları engelleyecek düzenlemeler yapılacağını belirtmişti. Aldatıcı içerik kapsamına giren bu paylaşımlar, haber kaynağında daha alt sıralarda görülmeye başlayacaktı. Spam özelliği olan içeriklerin engellenmesi yolunda, sıradaki adım da nihayet atıldı.

Facebook aldatıcı içerik gönderilerini engelleyecek

İlk olarak tık tuzağı kullanan kişiler ve sayfalar tarafından yapılan İngilizce gönderilere uygulanan ve sonrasında İspanyolca, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Portekizce gönderilerin de dahil edildiği bu güncelleme, bugün Türkçe, Mandarin, Hintçe, Endonezce, Tagalogca, Vietnamca ve Tayca dillerini de kapsayacak şekilde genişletildi. Facebook, bu uygulamayla Facebook’ta daha anlamlı ve gerçek konuşmalara yer vermek için spam içerikli, sansasyonel veya yanıltıcı içeriklerin yayılmasını azaltmayı amaçlıyor.

Kayıp bir çocukla ilgili haberlerin yayılması, bir amaç için para toplanması ya da seyahat için ipuçları istemek gibi insanlardan yardım, tavsiye veya öneri isteyen gönderiler ise bu güncellemeden olumsuz etkilenmeyecek.

:: Şirketin bu hamlesi hakkında düşüncelerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook aldatıcı içeriklerin belası olacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook aldatıcı içeriklerin belası olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook aldatıcı içeriklerin belası olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "