Okunma

Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek


24 Mart 2009 Salı 14:12
Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek

Dünya genelinde 175 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook’un kullanım istatistikleri oldukça çarpıcı. eMarketer’in CNN’i kaynak göstererek yayınladığı raporda kullanıcıların Şubat 2008 – Şubat 2009 arasındaki istatistikleri karşılaştırılmış.


Facebook kullanım rakamları dudak uçuklatıyor!..

Ortaya çıkan rakamlara göre Şubat 2008’de kullanıcılar toplam 1 milyar 100 milyon dakika harcarken, 2009 Şubat’ında bu rakam neredeyse 3 kat artarak 3 milyar dakikanın üzerine çıkmış durumda. Hayran olma oranında da ciddi bir yükseliş sözkonusu; geçen yıl bir kullanıcı, dört günde bir hayranlığını belirttiği ünlü, firma vs. ile karşımıza çıkarken, bu yıl bir kullanıcı günde ortalama 3,5 kez “hayranıyım ben onun” tıklamalarıyla Facebook’ta cirit atıyor. Bu ilginç araştırmanın diğer sonuçları için hazırladığımız tabloya göz atabilirsiniz.

:: Facebook’ta günde ne kadar vakit geçiriyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yeni tasarımdan sonra paylaşılan içerik sayısı bayağı artacak gibi…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ne kadar sosyal insan varmış 😛

" Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta 3 Milyar Dakika Geçirmek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "