Okunma

Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade


08 Mayıs 2016 Pazar 06:30
Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade

Facebook kısa bir süresince “Reactions(Tepkiler)” adı altındaki sembolleri site içerisinde yer alan gönderilerin altına koymuş, kullanıcılara “Beğen, Yorum Yap, Paylaş” haricindeki söz konusu gönderi hakkındaki görüşlerini bildirmelerine imkan tanımıştı.

Bu bağlamda Facebook, “Tepkiler” adı altındaki simgelere Anneler Günü’ne özel olarak yeni bir simge ekliyor.

Ortası sarı, çevresi mor renkte olan, menekşe çiçeğini andıran bir çiçeği Tepkilerin arasına koymayı planlayan Facebook, böylece Anneler Günü kapsamındaki gönderileri has kılacak.

The Next Web’de yer alan habere göre, Anneler Günü’ne özel olarak kullanıcılara sunulacak çiçek simgesi ilk olarak Sreedev Sharma adlı Facebook temsilcisinin attığı tweet ile ortaya çıktı.

Anneler Günü’nü kutlamak için Tepkilerin altında bulunacak çiçek simgesi, ayrıca Facebook Messenger uygulamasındaki sohbet ekranının altında da yer alacak.

16-05/08/facebook-messenger-flower-reaction-big.jpg

Facebook’un Anneler Günü’ne özel olarak getireceği çiçeğin kullanıcılar tarafından nasıl yorumlanacağı bilinmez; fakat sitenin her özel günde benzer çalışmalarda bulunmasının kullanıcıların gözündeki değerini arttıracağına hiç kuşku yok.

:: Facebook’un Anneler Günü’ne özel olarak getirdiği çiçek tepkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ermeni soykırımı logosu ile aynı mı ne ?

" Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Anneler Günü için Yeni İfade ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "