Facebook yeni bir davayla karşı karşıya kalabilir


16 Eylül 2020 Çarşamba 13:00
Facebook yeni bir davayla karşı karşıya kalabilir

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz aylarda aralarında Apple, Google ve Amazon’un da bulunduğu firmalarla bir antitröst (haksız rekabet) davasına girmişti. Ancak Wall Street Journal’in haberine göre firma Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından bir başka davayla baş başa kalabilir. Zira Komisyon, Facebook’un sosyal medyadaki konumunu haksız rekabet için kullanıp kullanmadığını inceleme altına aşmış durumda.

Facebook antitröst davası için yeniden hakim karşısına çıkabilir

Wall Street Journal’in haberine göre, Federal Ticaret Komisyonu Facebook’a karşı yıl sonunda açılabilecek olası bir antitröst davası hazırlığına girdi. Kaynaklar, sosyal medya uygulamasının pazardaki hakim konumunun haksız rekabete neden olup olmadığını incelendiğini bildirdi.

Facebook antitröst davasıyla yeniden gündemde

Söz konusu habere göre ABD’nin büyük teknoloji şirketlerine yönelik antitröst soruşturmasının bir başka ayağı olması beklenen davanın, Facebook’un piyasadaki diğer firmalar üzerinde gücünü kullanıp onları sindirmeye çalışmadığına emin olmak için açılması bekleniyor. Öte yandan WSJ’nin ulaştığı kaynaklar, Facebook aleyhine kesin bir dava açılıp açılmayacağının belli olmadığını ifade etti.

Komisyon, daha önce Facebook’un Instagram ve WhatsApp gibi şirketleri satın almasının rekabeti bastırmaya yönelik bir hareket olup olmadığını araştırmıştı. Geçen yıl başlatılan soruşturmada ise  yeterli ayrıntılı bilgi sağlanamamıştı.

Özellikle Amerikan hükumeti teknoloji şirketlerinin antitröst olaylarına karışması durumuna endişeyle yaklaşıyor. Geçtiğimiz aylarda Facebook, Apple, Google ve Amazon gibi teknoloji devleri potansiyel rekabeti önleme iddiasıyla hakim karşısına çıkmıştı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook yeni bir davayla karşı karşıya kalabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook yeni bir davayla karşı karşıya kalabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook yeni bir davayla karşı karşıya kalabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!