Okunma

Facebook Arkadaşlarını Silme Günü


16 Kasım 2010 Salı 05:30
Facebook Arkadaşlarını Silme Günü

Dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi olan Facebook’un, arkadaşlık kavramını biraz değiştirdiği söylenebilir. (Facebook Bombayı Patlattı)

Facebook kullanıcılarının arkadaş listelerinde, gerçekten yakın arkadaş oldukları kişilerin haricinde sadece bir kez karşılaştıkları hatta bir yerde uzaktan gördükleri insanlar bile olabiliyor.

ABD’li komedyen ve sunucu Jimmy Kimmel, Facebook’un arkadaşlık tanımını değiştirmesine kızan insanlardan biri.

Ünlü sunucu, arkadaşlığın kutsal bir şey olduğunu, herkesle arkadaş olunamayacağını söyleyerek Facebook’un bunu basitleştirdiğini düşündüğünü açıkladı.

 

Facebook’taki arkadaşlarınızın kaçı gerçek arkadaşınız?

 

En Son Ne Zaman Konuştunuz?

Kimmel, bu duruma tepki olarak yarını, yani 17 Kasım gününü Facebook arkadaşlarını silme günü olarak ilan etti.

Kullanıcıların gerçekten tanıdıkları ve arkadaş oldukları insanlar dışında kalanları Facebook arkadaş listesinden silmelerini öneren Kimmel, herkesin listesine bakıp buradaki insanlarla son bir yıl içerisinde kaç kez bir araya geldiğini düşünmesini tavsiye etti.

:: Jimmy Kimmel’ın düşüncelerine katılıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Arkadaşlarını Silme Günü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Arkadaşlarını Silme Günü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Arkadaşlarını Silme Günü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "