Okunma

Facebook Aşk Haritası Hazırlandı


03 Kasım 2010 Çarşamba 13:30
Facebook Aşk Haritası Hazırlandı

İlk bakışta komik gelse de çoğu insanın aşk hayatı Facebook ile başlayıp yine bu sosyal ağ sayesinde bitiyor. İşte bu ilginç durum sitenin 500 milyon üyesi düşünüldüğü zaman anket ve sosyal incelemek yapmak için yeni bir alternetifin oluşmasını sağlıyor.(İnternetin Can Sıkan Tarafları!)

David McCandless adlı araştırmacı ve tasarımcı bir süredir Facebook’un ilişki verileri üzerinde bir araştırma yapıyordu. McCandless kendi sitesinde yayınladığı araştırmaya göre Facebook’un aşk yaşamı için bir grafik hazırladı.

 

 

Pazartesi Ayrılığın Başlangıcı

Araştırmacının verilerine göre, 14 Şubat‘tan önce Facebook ahalisinin büyük çoğunluğu kendilerine bir sevgili buluyor. Ancak İlkbahar başlangıcıyla birlikte ayrılık oranlarında büyük bir artış gözüküyor.

McCandless‘ın ortaya koyduğu verilere göre çoğu insan ayrılık için pazartesi gününü tercin ediyor. Önemli günler ve tatillerden önce ise ayrılık oranları gözle görülür şekilde artıyor.

McCandless ve oluşturduğu takım Facebook üzerinde 10 bin kişiyi kullanarak bu araştırmanın sonuçlarına ulaştı.

:: Sizce Facebook insanların aşk hayatını olumsuz yönde mi etkiliyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Aşk Haritası Hazırlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Aşk Haritası Hazırlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Aşk Haritası Hazırlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "