Okunma

Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı!


25 Ağustos 2015 Salı 08:30
Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı!

İlk olarak Twitch kanalı ile popüler bir hale gelen bağış sistemini, akabinde Youtube tarafından da duyurulmuş ve aktif kullanıma açılmıştı. Video kanalları için bağış yapma imkanına son olarak ise, geçtiğimiz Aralık ayında Facebook’ta, İş Servisi üyeleri için, benzer bir servisi duyurmuştu.

Şimdi ise Facebook, pilot sayfalarda bu sistemi kullanıma açtı.

Facebook, Kurum Sayfalarına Bağış Sistemini Açtı!

15-08/25/news_1-facebook-bagis-sistemini-baslatti-2015-sdn.jpg

Facebook’un onaylanmış kurumsal sayfalar için planladığı bağış sistemi, henüz deneme süreci kapsamından çıkmış değil. Zira yeni açılan bağış sistemi de şu an için, Ice Bucked Challenge ile dikkat çekilen, ALS Association Facebook sayfası için aktif edilmiş durumda. Ancak aktarılan bilgilere göre bu bağış sistemi, her ne kadar şu an sadece yardım kuruluşları için planlanıyor olsa da, önümüzdeki dönemlerde beklenen devamlılık sağlanırsa, önce kurumsal onaylanmış diğer sayfalara sonrasında ise diğer tüm sayfalara açılacağa benziyor.

Özellikle Facebook’un, web site sahiplerini doğrudan kendi platformlarına taşıma girişimleri göz önüne alındığında, öyle görünüyor ki Facebook, bu bağış sistemini de site yöneticilerinin dikkatini yoğun olarak kendi platformlarına çekmek için kullanabilir.

15-08/25/news_2-facebook-bagis-sistemini-baslatti-2015-sdn.jpg

Hem mobil hem de masaüstü ara yüzünde kullanılabilen şu anki bağış sistemi, belirtildiği gibi ALS Association sayfası ile şimdilik sınırlı kalıyor. İlerleyen dönemlerde Facebook’un, bağış sistemi hakkında nasıl bir yol haritası çizeceği, daha belirgin hale gelecektir.

:: Facebook’un bu bağış sistemi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ilerleyen dönemlerde Facebook, bu bağış sistemini tüm resmi sayfalar için aktif kullanıma açabilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hadi bakalımmm ii olmuş diyelim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kesin pensilyanyanın parmakı vardır :)) bu zat niye hiç rht durmuyor yaw :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aslında yararlı bir sistem ama suistimalde edilebilir inşallah ihtiyacı olanlarada toplasa facebook…..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi bunu ticarete dökmeye çalışanlar olacak bağış yapın diye dilenenler olacak ne yaptın Facebook.

" Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Bağış Toplama Sistemi Açıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "