Okunma

Facebook beğenmedim tuşu geliyor!


09 Şubat 2018 Cuma 10:16
Facebook beğenmedim tuşu geliyor!

Uzun bir süredir gündemde olan Facebook’un beğenmedim tuşu nihayet geliyor. Facebook tarafından da doğrulanan beğenmedim tuşu bakalım nasıl görünüyor?

Facebook beğenmedim tuşu doğrulandı!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Facebook kendisini her geçen gün yeni özelliklerle bir ileriye taşımaya çalışıyor. Bu bağlamda platform hikayeler özelliğini devre almış ve gönderiler için çeşitli ifadelerin kullanımını devreye almıştı.

Halihazırda Facebook üzerinde paylaşılan gönderilere Beğen, Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün ve Kızgın ifadelerini bırakabiliyorsunuz. Ortaya çıkan bilgilere göreyse artık bu ifadelerin arasında beğenmedim ifadesi de geliyor.

Facebook’un ABD’deki Android kullanıcılarının yüzde 5’lik bir bölümünde denemeye sunduğu bu özelliği beğenmediniz gönderilerde kullanabileceksiniz.

Ardında ise neden beğenmedinizi söyleyebileceğiniz bir listede size sunulacak. Bu listede içeriğin “saldırgan” ya da “yanıltıcı” olduğu bilgisi çoksa gönderi Facebook’a bildirilecek ve gereken yapılacak.

Bunun yanı sıra aldığınız beğenilmemeler yorumlar veya beğeni ifadelerinin arasında direk gözükmeyecek. Buradan çıkan sonuçsa Facebook’un bu işlemi sakıncalı içeriklere karşı geliştirdiğini söylemek mümkün.

:: Bu durum hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook beğenmedim tuşu geliyor!”

  1. Sedat ramadan dedi ki:

    Aslan
    U

  2. Utku dedi ki:

    Haters’ler için mükemmel bir gelişme.

" Facebook beğenmedim tuşu geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook beğenmedim tuşu geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook beğenmedim tuşu geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "