Okunma

Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi!


15 Ekim 2015 Perşembe 12:00
Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi!

Yenilikler ile sürekli kaşımıza çıkan Facebook, masaüstü versiyonunda da ufak bir değişikliğe gitti. Facebook, çoğu zaman alt sekmelerde açık olan ve bu bildirim sesleri sayesinde yeni bir mesaj veya bildirim geldiğini anladığımız masaüstü bildirim seslerini değiştirdi. Bu ufak güncelleme ilk bakışta her ne kadar önemsiz gözükse de bu Facebook‘un her geçen gün yenilendiğinin göstergesi.

Facebook yeni bildirim sesleri daha yumuşak bir tınısı ile dikkat çekiyor. Facebook’ta beğeni veya yorum aldığınızda ve Facebook Messenger‘dan mesaj geldiğinde artık farklı bir bildirim sesi ile karşılaşacaksınız.

Facebook bildirim seslerini kapatmak istiyorsanız veya açmak istiyorsanız şu adımları izleyerek kapatabilir veya açabilirsiniz.

Bildirim Açma / Kapatma

1.Adım Kullanıcı bilgilerimiz ile Facebook’a giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına geliyoruz.

2.Adım Ayarlar ekranının sol tarafında bulunan seçeneklerden bildirimler sekmesine tıklıyoruz.

15-10/15/facebook1.jpg

3.Adım Bildirimler kısmındaki bizi 4 tane seçenek karşılıyor. Bunlardan “Facebook üzerinde” seçeneğindeki düzenleye tıklıyoruz.

15-10/15/facebook2.jpg

4.Adım Bildirimlerin aktif olmasını istiyorsak “Her yeni bildirim alındığında ses çal” / “Mesaj geldiğinde bir ses çal” seçeneklerini açık olarak değiştiriyoruz, bildirimlerin kapalı olmasını istiyorsak da kapalı olarak seçiyoruz.

15-10/15/facebook3.jpg

:: Facebook’taki bildirim seslerinden rahatsız oluyor musunuz?
yazarSedanur Alkan

Online topluluk yönetimi konusunda uzman olan ve kendini sosyal medya tarafında da geliştiren Seda, ShiftDelete.Net'teki çalışmasını devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Peki tekrar açılcekmi bu ses

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bende kapalı kullanmıyorum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga bey Ömrüm derken ??

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iphone telefonlarda hala facebook bildirimlerinde ses çıkmıyor ki …

" Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Bildirim Seslerini Değiştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "