Okunma

Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak


26 Haziran 2019 Çarşamba 15:24
Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak

Facebook, her yıl olduğu gibi, bu yıl da F8 Geliştiriciler Konferansı’nda, uygulamalarıyla ilgili yeniliklerini tüm dünya ile paylaşmıştı. Bu konferansta Instagram ve WhatsApp’ın birleşeceği gibi birçok yeni bilgiyi öğrendi. Ayrıca, Facebook’un tasarım değişikliği yapacağı da bu konferans ortaya çıktı. Facebook şimdilerde bunlar üzerindeki çalışmalarını sürdürse de ufak değişiklikler yapmayı da ihmal etmiyor. Facebook bildirimleri tarafında yenilik çalışmaları yapılıyor.

Facebook bildirimleri değişecek

Facebook, kullanıcılara farklı şekillerde bildirim gönderiyor ve bunu yaparken kullanıcılara bazı seçenekleri sunuyor. Bildirim seslerini kapatmak yada bildirimleri tamamen kapatmak seçenekleri kullanıcılar tarafında kullanılabiliyor olsa da, bildirimleri bize gösteren kırmızı noktalar bir türlü kapatılamıyordu.

Facebook, bu konuda ilk testlerine başladı. Şirket, belli başlı alanlardaki bildirimleri kapatmamıza imkan sağlayan özelliği kulanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Kategoriler arasında gelen herhangi bir bildirimi, kullanıcılara fark ettirmek için kullanılan kırmızı nokta bildirimleri bundan sonra tek tuşla kaldırılabilecek.

Facebook bildirim konusunda daha da dikkatli olacak 

Kırmızı bildirimler, telefonumuzu her kontrol edişimizde karşımıza çıkıyor. Bunun birçok kullanıcı tarafında dikkat dağıtıcı bulunduğu biliniyor.  Çoğu kullanıcı tarafından sevilmeyen bu duruma çözüm üreten Facebook, şimdilerde yeni özelliği sadece belirli kişilerde test ediyor.

Testin bir parçası olup olmadığınızı anlayabilmek için ise Facebook mobil uygulamanızın “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne gidin. “Ayarlar” kısmında  “Bildirimler” bölümünde bulunan “Bildirim Noktaları” yazan bir kısım var mı diye bakın. Eğer bu kısmı görüyorsanız, siz de testin bir parçasısınız demek oluyor.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak”

  1. Anonim dedi ki:

    en iyisi kullanmamak. Telefonun bataryasını Facebook kadar yiyip bitiren başka uygulama daha yok, ayrıca çok yer kaplıyor, devasa büyüklüğe ulaştı. Ram i de yiyip bitiriyor, üstelik hırsızlar…

" Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook bildirimler ile ilgili değişiklik yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "