Okunma

Facebook: Bize Bunlarla Gelmeyin


07 Ağustos 2008 Perşembe 21:00
Facebook: Bize Bunlarla Gelmeyin
Bu hafta Kaspersky Laboratuvarları tarafından keşfedilen ve sadece sosyal ağ sitelerini hedefleyen solucanla ilgili olarak, Facebook Güvenlik Şefi Max Kelly, sorun yaşadığını düşünen kullanıcıların Microsoft veya Apple ile iletişime geçmelerini önerdi. Yine de Facebook‘un duvarlarına Google veya YouTube videoları kılığında kötücül yazılım(malware) bağlantıları ekleyen bu solucana dur demek için çalışmalar yapan güvenlik ekibi, Facebook kullanıcılarının sadece %0,002‘sinin etkilendiğini açıkladı.

Bu kullanıcıların da bir kısmına yardımcı olarak kötücül yazılımdan kurtardıklarını belirten Max Kelly her ne kadar Microsoft ve Apple‘a yönlendirse de, solucan yüzünden başınız derde girdiyse, Facebook ekibiyle de iletişime geçmenizde fayda olabilir.

Bilgi İçin: Facebook
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook: Bize Bunlarla Gelmeyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook: Bize Bunlarla Gelmeyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook: Bize Bunlarla Gelmeyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "