Facebook, çalışanlarını mutlu etmeye devam ediyor


24 Mart 2020 Salı 09:42
Facebook, çalışanlarını mutlu etmeye devam ediyor

Tehlike saçmaya devam eden Corona virüsü pandemisi ile Facebook, hem platformu hem kullanıcıları hem de çalışanları için bir dizi yenilik yapmaya devam ediyor. Yeni program kapsamında Facebook, çalışanlarını işten 1 ay ücretli olarak uzaklaştırıyor.

Corona virüsü salgınının patlak vermesinden bu yana, Facebook, çalışanlara destek sunma açısından en proaktif şirketlerden biri olmaya devam ediyor. Facebook’un CNBC’ye verdiği demeçte, şirketin, Corona virüsü salgını nedeniyle çalışanlarının hasta akrabalarına bakmaları için işten bir aya kadar uzaklaşmalarını sağlayacak ücretli bir izin programı başlattığı bildiriliyor. Bir Facebook sözcüsü, pandemi günlerinde toplumun ihtiyaçları konusunda destek olmak istediklerini ve bu sebeple çalışanları ve aileleri için bir dizi girişim başlattıklarını bildirdi.

30 günlük ücretli izin

Facebook çalışanları 1 aylık ücretli izne çıkıyor.

Bu yeni gelişme kapsamında, Facebook çalışanları, hasta akrabalarına bakmak için bir aya kadar ücretli izin alabiliyor.  Covid-19 salgını nedeniyle insanların zor zamanlar geçirdiğinin farkında olan şirketin yeni programının kapsamında farklı ayrıntılar da mevcut. Örneğin, hasta bir aile üyesine bakması gereken çalışanlar, başka bir ülkeye seyahat edebiliyor. Bu da 30 günlük ücretli acil bakım izni programına dahil bir girişim. Daha kısa vadeli ihtiyaçlar için Facebook, çalışanlara bakım için 20 günlük ücretli izin de sunuyor. Buna ek olarak, şirket çalışanlarına çalışma saatleri açısından esneklik sunarak, alternatif çalışma saatlerini kullanmalarına izin veriliyor.

Facebook, çalışanlarını ödüllendirmeye devam ediyor

Facebook, çalışanlarına farklı alternatifler sunuyor.

Facebook’ta çalışan yaklaşık 45.000 çalışanın büyük bir bölümü evden çalışmaya geçti. Bunun yanı sıra şirket evden çalışan personelleri için hem kendileri hem çocuk bakımı maliyetlerine harcamaları adına 1000 dolar bonus verdi. Buna ek olarak şirket, 2020 yılının ilk yarısında her çalışanı için “beklentileri aşan” performans derecelendirmeleri ile ödüllendireceğini açıkladı.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook, çalışanlarını mutlu etmeye devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, çalışanlarını mutlu etmeye devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, çalışanlarını mutlu etmeye devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2