Facebook’tan kullanıcıları sevindiren hamle!


16.05.2017 05:30:00
Facebook’tan kullanıcıları sevindiren hamle!

Dünya genelinde her ay yaklaşık 1,9 milyar kullanıcı tarafından ziyaret edilen Facebook, 2015 yılında duyurusunu gerçekleştirdiği Canlı Yayın özelliğini, geçtiğimiz yıl tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi.

İki ay önce kullanıcılara sunduğu ekran paylaşımı, birden fazla kamera kurulumu gibi yeni özellikler ile Twitch’e rakip olacağı konuşulan Facebook, canlı yayın kurallarında değişikliğe gittiğini duyurdu.

İşte Facebook’un canlı yayın özelliğini farklı amaçlar için kullananlar ile mücadele etmek için yaptığı kural değişikliğinin detayları!

Facebook, canlı yayın kurallarını değiştirdi!

Facebook, Canlı Yayın API’sına ait kullanım politikasında yaptığı değişiklik ile özelliğin, sabit, animasyonlu veya belirli bir döngü ile görüntülenen resimleri yayınlamak için kullanılmasının yasaklandığını duyurdu.

17-05/15/facebook-canli-yayin-1.jpg

Beğeni ve tepki butonlarını kullanarak sayfaların anketler düzenlediği canlı yayınları sessizce yasaklayan Facebook, yeni kurallara uymayan canlı yayınların geri plana atılacağını ve devam edilmesi halinde sayfanın veya kişinin canlı yayın özelliğine erişiminin kısıtlanacağını belirtiyor.

Bu tarz yanıltıcı yayınların kullanıcıları canlı yayınlardan uzaklaştırdığını belirten Facebook yetkilileri, bu kısıtlamaların canlı yayınların geleceğini korumak için yapıldığını ifade ediyorlar.

:: Facebook’ta yapılan sahte yayınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Facebook’tan kullanıcıları sevindiren hamle!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Bu halk arasında gel gel demek.

  Yorum yazın

  Geri bildirim