Okunma

Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın


24 Mayıs 2016 Salı 05:30
Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın

Alexa istatistiklerine göre dünya genelinde bir gün içerisinde Google’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci site konumundaki Facebook, yeni özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Dünya genelinde 1.59 milyar sayıda kullanıcıya sahip Facebook, canlı yayın videosu servisine yeni bir özellik eklendiğini açıkladı.

16-05/24/fb-live-verified-1464057375.png

Canlı Yayın Videosuna Yeni Özellik

Facebook’un canlı yayın servisine eklenen yeni özellik ile birlikte, kullanıcılar artık 24 saat kesintisiz bir şekilde canlı yayın yapabilecekler.

Halihazırda mevcut bulunan canlı yayının kalıcı olarak kaydedilememe sorununu odağına alan Facebook, yayını yapan kişinin videosunun bittiği andan itibaren kalıcı olarak kaydedileceğini, videonun saatler sonra dahi kullanıcılar tarafından izlenebileceğini ifade etti.

Ayrıca canlı yayın sırasında video ekranı üzerinde kullanıcıların görüşlerini bildirmesine, tepkilerini göndermesine engel tanıyan özellik de geliştirilecek.

Daha önce söz konusu özelliğin gelecek süreçte kullanıcılara sunulacağını dile getiren Facebook, gün itibariyle site bünyesinden gerçekleştirilen canlı yayın sırasında Periscope uygulamasındaki kullanıma benzer olarak kullanıcıların tepkilerini, görüşlerini anında aktarabileceğini belirtti.

16-05/24/facebook-live-video-3-640x0.jpg

24 Saat Canlı Yayın Özelliği

Canlı yayın videolarına eklenen 24 saat kesintisiz canlı yayın özelliğinin, belgesel, doğa tanıtımı videolarında kullanılmaya yönelik olarak hazırlandığı ifade ediliyor.

Facebook’un 24 saat canlı yayın özelliğinin, multimedya belgesel şirketi Explore.org tarafından halihazırda kullanılmakta olduğu Digital Trends’deki haberde yer aldı.

Özelliğin Facebook bünyesindeki 1.59 milyar kullanıcının çeşitli ihtiyaçlarına da hizmet edebileceği dile getiriliyor.

Her ne kadar, insanların hayatlarının küçük bir kesimini paylaşması, özel hayat kavramı tartışmalarını meydana getirse de, insanların 24 saatlik hayatlarının aktarılmasının özel hayat kavramının varlığına yapacağı etki yadsınamaz.

Özellikler uygulama platformuna en yakın zamanda gelecek güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.

:: Facebook’un 24 saat canlı yayın videosu özelliğinin özel hayatın gizliliğine tamamen darbe vuracağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Periscope rakibi çıktı iyice

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kullanmayin , kullandirtmayin yuva bozar..herseyi bozar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Android'e açmazsa artık uygulamayı sileceğim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  HODOR

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel bir uygulama artık devletlere bağlı televizyon uygulamasının sonu gelir.

" Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan 24 Saat Canlı Yayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "