Okunma

Facebook canlı yayınları için yeni özellik


19 Ekim 2016 Çarşamba 07:30
Facebook canlı yayınları için yeni özellik

Bulut teknolojisinin yükseldiği, internet hızlarının arttığı dünyada, Facebook da birkaç ay önce bir süredir kapalı olarak test ettiği canlı yayın özelliğini kullanıcılara açmıştı.

Kullanıcılar ve sayfalar artık canlı yayın yaparak takipçileriyle ve arkadaşlarıyla daha iyi etkileşim kurma ve anı yaşatma şansına sahip oluyor. 

En son 24 saatlik aralıksız canlı yayın desteğinin eklenmesiyle televizyon kanallarının ve amatör televizyon girişimlerinin önünü açan Facebook, yeni bir özellik daha getiriyor. Bu yeni özellik ile birlikte canlı yayınlarınıza daha çok izleyici çekebileceksiniz.

Planlı canlı yayınlar

16-10/19/facebook_planli_canli_yayin.jpg

Yeni gelecek özellik ile birlikte artık planlı canlı yayınlar oluşturabileceğiz. Tıpkı Facebook’un canlı yayın özelliğini ilk olarak tanınmış kişi ve kuruluşlara sağladığı gibi, bu özelliği de ilk olarak büyük kuruluşlar ve Facebook tarafından onaylanmış rozeti alan tanınmış kişiler deneyimleyebilecek.

Canlı yayın planlandıktan sonra ilgili kişi veya sayfanın duvarında plan gözükecek ve isteyen kullanıcı o saat ve tarih için hızlı bir şekilde hatırlatıcı kurabilecek. Dahili olan bu hatırlatıcı sistemi ile birlikte bildirim almayı tercih eden kullanıcılara yayının başlamasına 3 dakika kala bildirim gönderilecek.

Bu 3 dakika içerisinde sohbet üzerinden yayını bekleyen diğer kişilerle konuşmak da mümkün olacakSon olarak 1 hafta sonrasına kadar plan kurulabileceğini de belirtelim.

Ne zaman kullanılabilir olacak ?

Önümüzdeki haftalarda tüm Facebook sayfalarında kullanıma açılacağı söylenilen özellik, kısıtlı bir kitle tarafından bu Perşembe günü itibari ile kullanılabilir hale gelecek.

:: Yeni planlı yayınlar sizce kitleyi toplamakta yardımcı olur mu ?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook canlı yayınları için yeni özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook canlı yayınları için yeni özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook canlı yayınları için yeni özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "