Okunma

Facebook CEO’su Bile Güvende Değil


26 Ocak 2011 Çarşamba 14:35
Facebook CEO’su Bile Güvende Değil

Facebook yönetimi her ne kadar sitelerinin güvenliği olduğunu iddia etse de bugün yaşanan bir olay tüm kullanıcıların durumu tekrar gözden geçirmesine neden oldu.

Facebook kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg‘in resmi fan sayfası bugün hacker’lar tarafından ele geçirildi. Yaklaşık 2.5 milyon kişinin hayran olduğu sayfada bir anda Zuckerberg‘in ağzından oldukça bir açıklama yayınlandı.

 

Hacker’lar Neler Yazdı?

Techcrunch‘ın haberine göre, hacker grubu Facebook‘un artık sosyal iş platformu olacağını açıkladı. #hackercup2011 adlı grubun imzasıyla gerçekleşen saldırı ortaya çıktığı zaman Facebook yönetimi sayfaya erişimi engelledi.

Zuckerberg ve onun halkla ilişkiler ekibi tarafından yönetilen sayfada, Facebook CEO‘sunun yaptığı iyi işler ve yatırımlar hakkında kısa duyurular yapılıyordu.

Ünlü sosyal ağ sitenin en tepesindeki insanın bile hack’lenmesi 500 milyon üyenin gerçekte ne kadar güvende olduğu sorusunu akıllara getiriyor.

:: Facebook’un sizce gerçekten güvenli mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook CEO’su Bile Güvende Değil”

 1. Toughwolf dedi ki:

  Hackercup zaten facebookun düzenlediği bir hackerlık yarışmasıdır. Bu olay yarışma kapsamında yapılmıştır.
  Eğer kendinize güveniyorsanız

 2. kowalskii dedi ki:

  Þu arkadaşlarımın eklediği fotoğraflara bir çözüm bulamadım. Fotoğraflar yönünden tek yapabileceğim, ekleyenleri arayıp kaldırmasını rica etmek. Bazen öyle fotoğraflar koyuyorlar ki, aramak abes oluyor. Ama ben fazla fotoğraf çeken biri değilim bir de sürekli internette olmak istemiyorum

 3. origami__1988 dedi ki:

  şahsen önemli bilgimi paylaşmam. Niye paylaşayım ki?

  Kimisine bakıyorum en özel fotoğraflarını, cep telefonu numarasını vs. paylaşıyor. Þaşırıyorum.

 4. neguvon dedi ki:

  her şeyinizi paylaşmayın şu sitede bazen görüyorum ev adresin cep ev telefonunu bile yazan var .Açık bir platformda insan herşeyini paylaşırmı.

 5. Neutral dedi ki:

  Sanırım düzeltmişler ama yine de o bile hackerlerden kurtulamıyorsa biz ne yapalım bundan sonra…

" Facebook CEO’su Bile Güvende Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook CEO’su Bile Güvende Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook CEO’su Bile Güvende Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "