Okunma

Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı


18 Haziran 2015 Perşembe 19:00
Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg karısı Priscilla Chan ile birlikte Amerika‘ya kaçak yollarla giriş yapmış göçmenlerin üniversitelerde okumalarına olanak veren bir burs programına 5 milyon dolarlık bağışta bulundular.

Facebook’ta yayınlanan bir yazıda Zuckerberg bu bağış için “bir yatırım” tabirini kullandı. Bu yatırım da San Francisco bölgesinde yaşayan yaklaşık 400 kayıt dışı göçmen öğrencinin önümüzdeki 5 yıl boyunca bursluluk kazanmalarına olanak sağlamak amacıyla kullanılacak.

Amerika’nın da bir göçmen ülke olarak kurulduğunu belirten Zuckerberg şunları söyledi: “Her ülkeden akıllı ve çalışkan genç bireyleri kabul etmek, ve toplumumuzdaki her bireyin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Yeni fırsatlara ulaşmak için yükselecek daha fazla genç göçmene yardım edersek ülkemiz daha da gelişecektir.”

Zuckerberg ayrıca 2013 yılında Başkan Barack Obama‘ya göçmenlerin vize konusunda yaşadıkları sıkıntılardan dolayı Ar&Ge birimlerinde istihdam konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını anlatan bir mektup göndermişti.

15-06/18/facebook.jpg

Tabi bu Zuckerberg’in ilk bağış macerası değil. Zuckerberg daha önce 100 milyon dolarlık Facebook hissesini 2010 yılında New Jersey bölgesindeki bir okula bağışlamış, iki yıl sonrasında ise dönemde yaklaşık 500 milyon dolar değerindeki hisseleri de Silicon Vallet Community Foundation isimli vakfa bağışlamıştı.

:: Zuckerberg’in bağışları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarTurgay Oğuzhan

Teknoloji tutkunu ve profesyonel okçu olan Turgay Oğuzhan 3 yaşındayken evine gelen Atari 2600 ile oyun ve teknoloji hayatına başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Saflarımızda hemen helal demiş. 5 sene oldu kapatalı Facebook. Hala kulllanıyorsanız kapatın. Tehlikenin farkında değilsiniz. Gidinde CitizenFour belgeselini izleyin. Saf saf kullanıyor gariplerim facebooku.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tüm ülkelerde haberlerde reklam yapsa 100 katı parası gidecek…

 3. El Padrino dedi ki:

  5 milyon dolara bütün Dünya’ya reklam yapýyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  helal koca yürekli adam 😀

" Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook CEO’su Zuckerberg Hayırsever Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "