Okunma

Facebook Chat’e Video mu Geliyor?


29 Kasım 2010 Pazartesi 16:15
Facebook Chat’e Video mu Geliyor?

Facebook’un anlık mesajlaşma servisi Facebook Chat birçok kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılıyor. Tarayıcı üzerinden kullanılabilmesi, servisin popülaritesinde önemli pay sahibi. Peki, Facebook Chat üzerinden görüntü ve hatta ses de aktarılabilse nasıl olurdu?

 


Facebook, Skype ile işbirliğine gitmiş.

Facebook’a Skype Entegrasyonu

Bu konuda Facebook’un da bir takım çalışmalar içine olduğu ortaya çıktı. Facebook uygulama geliştiricisi Tal Ater, Facebook’un kodlama alt yapısını incelerken ilginç bir nesne ile karşılaşmış. Nesnenin adı “VideoChat”.

Skype ve Skype ID ile ilişkilendirilen bu nesnenin kodları incelendiğinde, bir eklenti şeklinde ActiveX olarak Internet Explorer üzerinden kullanılmasının planlandığı yahut Skype SDK üzerinden tüm tarayıcılarda çalıştırılabilmesi düşünülmüş.

Bu kodların tüm sayfalarda bulunmadığını ve Facebook’un bu kodları henüz test ettiğini düşündüğünü belirten Tal Ater, video ve ses iletiminin kullanıcılara sunulmasının çok da uzun sürmeyeceğini ifade ediyor.

 

:: Facebook’a Chat desteği gelirse video ve sesli görüşme özelliklerini kullanır mısınız?

 




yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Chat’e Video mu Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Chat’e Video mu Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Chat’e Video mu Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "