Facebook Corona virüsü reklamlarını yasaklıyor


26 Şubat 2020 Çarşamba 18:30
Facebook Corona virüsü reklamlarını yasaklıyor

Sosyal medya devi Facebook’un Corona virüsü ile ilgili aldığı önlemlerine bir yenisi daha eklendi. Facebook Corona virüsü reklamları ile ilgili ciddi bir politika değişikliğine gidiyor. Bundan sonrasında yanlış bilgilendirme yapan ve panik oluşturacak Corona virüsü reklamları, Facebook üzerinde kolay bir şekilde yayınlanamayacak.

Facebook Corona virüsü reklam politikası değişiyor

Yapılan açıklamaya göre herhangi bir yanlış bilgilendirme, önleyici ya da tedavi edici asılsız bilgi bulundurma ve panik havası oluşturma gibi etkilere neden olabilecek içeriklerin reklamları yayınlanmayacak.

Facebook

Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara göre bir süre önce bu tip reklamları sınırlayan politikalar yürürlüğe alınmış durumda. Sadece bilgilendirme konusunda değil, virüs ile ilgili ürün satışları konusunda da önlemler bulunuyor gibi görünüyor. Aslında bu durum dolaylı olarak Instagram reklamlarını da kapsamış oluyor. Bilindiği gibi Facebook çatısı altında yer alan Instagram reklamları da Facebook üzerinden verilebiliyor.

Her iki platform için de benzer reklam politikaları uygulandığı hesaba katıldığında, atılan bu yeni adımların Instagram üzerinde etkisinin olacağını söylemek de yanlış olmayacaktır.

COVID-19 ile ilgili daha önce de açıklama yapan sosyal medya devi, anlaşılan o ki bu salgının sosyal medya tarafındaki etkilerini minimuma indirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm diğer platformlarda olduğu gibi Corona virüsü hakkındaki yanıltıcı içeriklere karşı önlem almaya çalışan Facebook’un, bu konuda çeşitli denetleyicileri kullandığı bilgisi de bulunuyor.

Hatırlatmak gerekirse daha önce de Google, YouTube üzerinde virüs ile ilgili yanıltıcı video paylaşan kullanıcıların, ilgili videodaki reklamlarını aktif etmeyeceğini belirtmişti.

Daha önce de Facebook, önde gelen sağlık kuruluşları tarafından yapılan uyarıları değerlendirmek ve ilgili içeriğin kaldırılması için ek adımlar atıldığı bilgisini paylaşmıştı. Nitekim reklam tarafında da yeni uygulamalar, bu konudaki yanlış bilgilerin önüne geçmeye çalışıyor olacak. Anlaşılan o ki Facebook Corona virüs karşısında önlemler almaya devam edecek.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Corona virüsü reklamlarını yasaklıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Corona virüsü reklamlarını yasaklıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Corona virüsü reklamlarını yasaklıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!