Okunma

Facebook Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyor!


08 Mart 2018 Perşembe 15:54
Facebook Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyor!

Kadınlar liderlik ettiğinde, herkes gelişir. Bu sebeple Dünya Kadınlar Günü’nde Facebook, dünyanın dört bir yanındaki kadınların her gün ait oldukları topluluklara yaptıkları katkıları desteklemeye ve kutlamaya davet ediyor.

Dünya Kadınlar Günü

2017 yılında Dünya Kadınlar Günü, ilk kez yılın en çok konuşulan olaylarından biri oldu. Geçen yıl en çok konuşulan olaylardan biri olması sebebiyle, bu yılda #timesup ve #metoo gibi kadınları Facebook’ta harekete geçiren kampanyalarla devam etti.

18-24 yaş arası gençler son üç ayda Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yapılan sohbetlerin dörtte birinden fazlasına liderlik etti. Bu konu Facebook’taki diğer sohbet konularına kıyasla üç kat daha fazla yönlendiriyor.

facebook

Kadınlar olumlu etki yaratmak için Facebook gruplarından, bağışlardan ve topluluk oluşturma araçlarından oldukça etkin bir biçimde faydalanıyor:

Facebook’ta oluşturulan gruplar, insanların ortak özelliklerini, ilgilendikleri alanları , amaçlarını ve hemen her şeyde bağlantı kurmalarına olanak sağlıyor. Milyarca kullanıcıya sahip olan Facebook’ta milyonlarca grup da bulunuyor ve insanlar kendileri için anlamlı, destekleyici topluluklar kurmak ve onları büyütmek için Facebook’u ziyaret ediyor.

Küçük işletmeler, ekonomin önemli bir kısmını oluşturuyor. Küresel olarak Facebook’taki sayfaların yüzde 43’ü kadınlar tarafından oluşturulmuş durumda. Geçen seneye göre yüzde 21 artış gösterirken, 2015 yılından bu yana da yüzde 94’ten fazla bir artış olduğu görülüyor. Ancak kadınlar, kendi işlerini yürütürken bazı engellerle karşı karşıya kalabiliyor ve destekleyici topluluklar bulmak için Facebook’u kullanıyorlar.

Bu yüzden Facebook, SheMeansBusiness programı ile küçük işletmelerdeki kadınları dünyanın dört bir yanındaki fırsatlarla bağlantıya sokarak onları kendi topluluklarını bulmaları için cesaretlendiriyor.

Dünya Kadınlar Günü Facebook tarafından kutlandı

Ayrıca Facebook’taki bağış kampanyalarının neredeyse yüzde 70’i, kadınlar tarafından oluşturulmuş durumda. Tüm bunlara ek olarak kadınları güçlendirme misyonunu sürdüren Facebook, insanlara kendi hayatlarına etki eden kadınlara dikkat çekmek için ilham vermeyi amaçlayan yeni deneyimler ve araçlar da duyurdu:

Credit Her” Kampanyası: Bir :60 film ve altı kısa vinyet serisinden oluşan “Credit Her” kampanyası, geçmişte ve günümüzde topluluklarına önemli katkılar yapan ancak başarıları yeteri kadar duyulmamış olabilecek Billy Jean King ve Dr. Chien-Shiung Wu gibi olağanüstü kadınlara odaklanıyor.Bu filmler gerçek bir değişim için bir araya gelmeyi sağlamanın yanında insanlara o kadınları anma imkânı da sunuyor. Film ve vinyetlere www.facebook.com/facebook adresinden erişilebiliyor.

Kartlar, fotoğraf çerçeveleri veya yazılı gönderileri için temalı arka planlar yoluyla desteğinizi gösterin. Bu özelliklerin hepsi insanları, kendilerini özgün bir şekilde ifade etmek ve hayatlarına etki eden ya da onlara iham veren kadınları anmaya teşvik etmek üzere tasarlandı. Bu deneyime haber kaynağınızda bugün beliren mesaj üzerinden ya da www.facebook.com/iwd adresinden erişilebilirsiniz.

dünya kadınlar günü

Facebook, 2016 yılında kadınların kurduğu işletmeleri desteklemek üzere başlattığı #SheMeansBusiness ile kadınların liderlik ettiği bir küçük işletmeyle bağlantı kurun ya da onu destekleyin. #SheMeansBusiness, yeni ve güncellenmiş merkezini ve “Topluluk Bulma” aracını kullanıma sundu.

Bu araç kadın girişimcilere, dünyanın dört bir yanındaki diğer kadınlarla iletişim kurmalarına, bağlantılar oluşturmalarına ve işletmelerini büyütmelerine yardımcı olacak bilgileri sunuyor.

Daha fazla bilgi için https://shemeansbusiness.fb.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "