Okunma

Facebook erişim sorunu için açıklama yaptı!


15 Mart 2019 Cuma 10:37
Facebook erişim sorunu için açıklama yaptı!

13 Mart akşamı başlayan erişim sorunu hem Facebook hem Instagram hem de WhatsApp’ta kendini gösterdi. Bugüne kadarki en büyük sorun olduğu söylenen sorun ile ilgili Facebook erişim sorunu ie ilgili şirket cephesinden bir açıklama geldi. İşte o açıklama…

Facebook açıklamasını Twitter hesabından duyurdu. Milyonlarca kullanıcının uzun süre etkinlendiği sorunun sunucudan kaynaklandığını söyledi. Sunucu konfigürasyon değişikliği nedeniyle birçok kişinin uygulamalara ve hizmetlere erişmekte zorlandığını söyleyen Facebook, sorunların çözüldüğünü belirtti.

Sistemlerin düzeltildiği söyleyen Facebook açıklamasını “Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz. Herkesin sabrını takdir ediyoruz” diyerek sonlandırdı. 

Facebook’ta ne olmuştu?

13 Mart günü akşam saatlerinde Facebook, Instagram ve WhatsApp’a erişim sorunu ortaya çıkmıştı. Saatler süren sorun boyunca birçok kullanıcı bu platformlara erişemedi ve bunu Twitter üzerinden duyurdu.

Hatanın ortaya çıktığı saatlerde hiçbir yetkili tarafından açıklama yapılmadı. Cevabı merakla beklenen soru, hatadan 2 gün sonra cevap bulabildi. 

Önemli sosyal medya platformlarına erişim sorunlarının yaşanması başka platformlara yaradı. Telegram‘a bu sorun boyunca 3 milyon yeni kullanıcı kayıt yaptı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook erişim sorunu için açıklama yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook erişim sorunu için açıklama yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook erişim sorunu için açıklama yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "