Okunma

Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi


05 Temmuz 2012 Perşembe 13:30
Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi

Eşcinsellerin ilişki durumlarını duyurmalarına izin veren Facebook, işi bir adım daha ileri götürerek eşcinsel evliliklerini duyurmakta kullanılacak ikonları da hazırladı.

Bu durum ilk olarak Facebook’un kurucularından Chris Hughes’un Sean Eldridge ile olan evliliğini Zaman Tüneli üzerinden duyurmasıyla ortaya çıktı. Duyuruyu beğenenler arasında Mark Zuckerberg’de vardı.

Yukarıdaki görselde aynı cinsiyete sahip iki insanın yanyana durduğunu görebilirsiniz. Bu ikonun hazırlanmasında Chris Hughes’un çok emeğinin olduğunu tahmin etmek ise güç değil.

Facebook yönetiminin ve geliştiricilerinin ise eşcinsel evlilik ikonları hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmadıklarını belirtelim ve Chris Hughes’a da evliliğinde mutluluklar dileyelim.

:: Facebook’un ilişki durumları konusunda tutumunu nasıl buluyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

43 yorum - “Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi kararları tamam ama topluma yansıtmasınlar facebook escinsellere onay vermis napak bize ne topluma yansıtıp yeni nesillerin aklını bozmamak lazım adam gayse kendi kafasındakilerle takılsın bize ne haber yapmaya bile degmez .biri gayim deyince normal bakioz adam namaz kılcam deyince adama garip bakar duruma geldik

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi kararları tamam ama topluma yansıtmasınlar facebook escinsellere onay vermis napak bize ne topluma yansıtıp yeni nesillerin aklını bozmamak lazım adam gayse kendi kafasındakilerle takılsın bize ne haber yapmaya bile degmez .biri gayim deyince normal bakioz adam namaz kılcam deyince adama garip bakar duruma geldik

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Onlar mutlu olduktan sonra burada yazan her şey bos laf. İki yetişkin insanın karari sonuçta..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Cehalet boyle bir sey. Escincellik secim degildir arkadaslar. Ogrenin lutfen. İnsan sonradan escinsel olmaz, escinsel doğar. OGRENIN.

 5. cipro06 dedi ki:
  Alıntı ozan3D Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Cinsel kimlikleri kimseyi ilgilendirmez. Yargılamakta bize düşmez.
  Konuyla ilgili yorumum ise; kadın gibi harika bir varlık varken nasıl olur da iki erkek birbirini böylesine beğenir. Benim aklım almıyor

  çok güzel laf etmişsin

 6. SamsungGalaxyS3 dedi ki:

  midenizi bilmem ne yapayım.
  sdn editörleri siz bali şu güzel forumda paylaşmayın şöyle pislik haberler ya.

 7. pcwolf dedi ki:

  Sonuna kadar katılıyorum. Insanlarda ahlak çok zayıfladı, ne dini duygu ne manevi duygu hiçbir şey kalmadı. Şehit haberleri kaza haberleri artık çoğu insanın içini acıtmıyordur, merhamet de kalmadı tabi. Neyse konu dağılmasın, insanları dini yönlerine belki birşey denilmez ama o ..neler gelip önümde kol kola felan girse diyelim o zaman laf dememenin sınırı aşılır iş***** />
  Onun inancında ahlağında yok diye gelip beni rahatsız edemez, onlara da göz yumulamaz. Yok öyle istediği yerde istediğini yapsın, banane lafları.

 8. execute dedi ki:

  İşte sorun burda alıştırdılar milleti kimsenin hayatı tercihi sizi ilgilendirmez diye diye. Şimdi kimin eli kimin cebinde. O zaman hırsıza birşey demeyin onun tercihi. Sen yolda annen bacın vs. ile yürürken adam çırılçıplak gezsin sanane kendi tercihi. Herkes yolda birbirini düdüklesin bizene kendi tercihleri. Biz çocuk yetiştirmicez gelecek nesil bizim elimizde değil nasıl olsa. Çocuklarımızda kendi tercihi kendi ahlaklarını kendileri versinler. Büyürler onlarda birbirini düdükler. Siz bu sizeneciler hangi ahlakın mensubu hangi insan topluluğundansınız hala bir cevap bulamadım. İnsanoğlu ahlaktan bu kadar mı yoksun olur. Erkek erkeği becerecek bunlar diyorki normal herkesin kendi tercihi. O tercihler gelir birgün çeverinizde yapılır dicem ama sizin için farketmez sanırım. Adam diyorki Allah ı karıştırıyorlar hesap soracak falan diye. Allah hesap sormayacakta kim soracak hesabı ? Hesap bizlere kalsaydı böyle pisliklerin hesabı kalmazdı zaten. Biz Allah’ a iman ettiğimiz için elimizden geleni yapar biryerden sonra Allah’a havale ederiz. Elimizden geleni yapmakda böyle olayları normal karşılamamak toplumda yer edinmlerini engellemek ve bu sizenecileride aynı kefeye ***** />

  Böyle insanların hayatına saygı gösterinin karakterinde sorun vardır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Allah islah etsin..

 10. neguvon dedi ki:

  Çokta tin

 11. davut dedi ki:

  yuh arkadaş ……

 12. SDN Okuru dedi ki:

  “Eşcinsellik insanda doğal olarak var olan bir yönelim değ***** öğrenme ile ve yanlış eğitimle gelişmiş bir durumdur. Biyolojik doğaya uymayan bir sapmadır. Heteroseksüelliğin geni vardır ancak eşcinselliğin geni yoktur. ”
  “40 yıl önce kabul edildiği bilinen hastalık olarak tanımlanmayan eşcinsellik egosintonik eş***** kişi bu tercihi seçmiş***** iradesi ile karar vermiş***** ilgi alanına girmediği kabul edilmiş***** onaylandığı ve teşvik edildiği anlamına gelmez. ”
  “- Homofobi yani eşcinselleri aşağılamak doğru değ***** tercihde olan insanlara saygı gösterilmeli ancak gerek görülürse onaylanmadığı da belirtilmelidir. “

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Dogustan olamaz bence dogustan cinslere ilgi yok zaten saçma olmuş. medya kotu gosteriyor diyor hic gostermemeli mi iyi mi gostermeli peki. yabancılar iyi mi kotu mu gosteriyor iyi arastirirsan memnun olurum

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Biyolojideki tür tanımına bile aykırı normal bisey olsa ureyebilmeli olurlardi herhalde . bence bu bir hastalık tedavi edilmeli tıp acısındanda saglikli degil zaten arastirabilirsiniz insanlar escinselligi normal gorunce kendini elit dusunceli saniyor galiba…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  uleynnn namussuzler bide utanmadan …..

 16. SDN Okuru dedi ki:

  facebooktan bile soguyabiliyorsam ne diyim sana mark! :@

 17. SDN Okuru dedi ki:

  sakirtler basmis diyen arkadas dinde bu milletin ortak kulturudur escinsellere ozgurluk varsa dinine bagli kardeslerimizinde bunu yorumlama hakkı var .insanları dinden sogutan birisi islam ,Allah deyince sakirt damgası vurulmasıdır.sanki adam katliam yaptı.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Ne oluyor size? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak en iyi bildiğiniz şey anlaşılan. Eşcinsellik ne hastalıktır, ne sapıklıktır, ne de tercihtir. Eşcinsellik bir YÖNELİMDİR, doğuştan gelen bir şeydir. Eşcinsel olan erkeğin sizin gibi heteroseksüellerden tek farkı karşı cinsinden değil hemcinsinden hoşlanmasıdır. Eşcinselliği “erkeklerin kadın gibi, kadınların da erkek gibi davranmak istemesi” olarak algılayanlar büyük yanılgıdalar. Etrafınız gizli eşcinsellerle dolu, farkında değilsiniz. Farketmemenizin sebebi, eşcinsel erkekleri kadın gibi hareket edip konuşan kişiler sanmanız, halbuki hiç öyle değil. Gizlenmelerinin sebebi sizler gibi nefret kusan insanlar yüzünden acılar çekmeleri. At gözlüğünüzü çıkarıp, nefret kusmayı bırakıp olayın gerçek boyutunu görebilseniz şaşırıp kalırsınız. İki insanın birbirini sevmesi neden bu kadar batıyor size? “Dini açıdan haramdır” diyorsanız, din kişinin kendi inancıyla alakalı bi konudur, başkalarını ilgilendirmez. Sana göre haram olan şey, diğerlerine göre değildir. Kendi inançlarını başkasına mutlak doğru olarak dayatmak da ahmaklıktır. Medya gibi toplumu istediği gibi elinde oynatan mecralar eşcinselliği insanlara yanlış ve iğrenç bir şeymiş gibi gösterdiğindendir sizin bu önyargılarınız. Sizin burada düşünmeden, nefretle yazdığınız 1-2 cümle, bize cinayet, ölüm olarak geri dönüyor.
  Nefretlerinizden arınıp, kadın, erkek, kız, yaşlı, zenci vs gibi kalıplardan kurtulup bir bireyi sadece insan olarak görürseniz bu kadar kötülükler, cinayetler, psikolojik bozukluklar, acı çekmeler, üzüntüler yaşanmaz. Sandığınız gibi insanlar değiliz. Rica ediyorum sizden, biraz duyarlı olun.

 19. mylife.eg dedi ki:

  Saçmalık

 20. SDN Okuru dedi ki:

  1970’lerde filimlerimizde fakir ama gururlu gençler vardı…sene 2012 artık filimlerimizde ensest ilişkiler eşcinseller vs var. nasıl yozlaştırıldığımızın farkındamıyız acaba? eminim tv başında değilde dağ başında büyüseydiniz bugün hiçbiriniz bu tür şeylere saygı göstermez ve tercih meselesi demezdiniz. bugün saygı duyamalıyız dediğimiz o ahlaksız fiiller biz farkında olmadan her taraftan bize dayatılan şeyler. bu haberde onlardan bir ***** kardeş sana zahmet yayınlarmısın şu yazıyı içimde kalmasın:) )

 21. SDN Okuru dedi ki:

  1970’lerde filimlerimizde fakir ama gururlu gençler vardı…sene 2012 artık filimlerimizde ensest ilişkiler eşcinseller vs var. nasıl yozlaştırıldığımızın farkındamıyız acaba? eminim tv başında değilde dağ başında büyüseydiniz bugün hiçbiriniz bu tür şeylere saygı göstermez ve tercih meselesi demezdiniz. bugün saygı duyamalıyız dediğimiz o ahlaksız fiiller biz farkında olmadan her taraftan bize dayatılan şeyler. bu haberde onlardan bir tanesi.

 22. Ömer YILDIRIM dedi ki:

  Ben artık şaşırmıyorum

 23. cutterx dedi ki:

  Keşke sdn bu tür pislikleri yayınlamasa,hiçbir haber niteliği yok,hiç bir şey kazandırmıyor…

 24. erenberk dedi ki:

  Bize çok abes gelse de bazı ülkelerde çok normal karşılanıyor. Bana göre de her ne kadar sapıklık olsa da saygı göstermek lazım, herkesin kendi hayatı.

 25. 3D-Clan dedi ki:

  Amerika dizilerinde normal olarak gösteriyolar hatta netten bir film izlemişitim destekliyorlardı resmen sonumuz yakın.

 26. ozan3D dedi ki:

  Cinsel kimlikleri kimseyi ilgilendirmez. Yargılamakta bize düşmez.
  Konuyla ilgili yorumum ise; kadın gibi harika bir varlık varken nasıl olur da iki erkek birbirini böylesine beğenir. Benim aklım almıyor

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Mark zuckerberg’de ateist olduğunu açıklamış biri.
  Herkes gay olsa insanlık nasıl devam edebilir ki? Bu bile fıtrata aykırı olduğunu kanıtlıyor.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Merak ettim acaba onlarin evleniyor olmasi sizin hayatinizda ne gibi zararlara yol aciyor da bu kadar ofke saciyorsunuz? Begenmiyorsaniz kapatin sayfayi olsun bitsin. Herseyden once escinsellik sapkinlik, hastalik yada tercih degil heteroseksuellik gibi dogal ve dogustan gelen bir ozelliktir.

 29. angel75 dedi ki:

  hiç kimsenin hayatı, tercihleri bizi ilgilendirmez.. onları yargılamak vs bize düşmez..

  anlayamıyorum ben "Allah’ a hesap vereceksiniz" deyip, insanların hayatları hakkında nasıl konuşabiliyorlar… burada tezat bir durum oluşmuyor mu?

 30. Ultrayer6 dedi ki:

  Görünüşe göre konuyu şakirtler basmış. Allahı dini ortaya koyandan tut, beddua edenlere kadar, hatta copy-paste yapıp konuya ayet ve hadis yapıştırana kadar hepsi birikmiş konuya.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Bir bu eksikti yakında ***** adlı kişi kadın oldu diyi bir şey yaparlarsa şaşırmamak lazım

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Eş cinsellik tercihtir ! Sapıklık değil.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçekten iğrenç facebook tan iyice soğudum desem yeridir.

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Gayet hoş.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar şimdi ne oluyor koca koca mı karı karı mı kocakarımı 😀

 36. SDN Okuru dedi ki:

  hangisi teklif etti acaba orasi merak konusu

 37. şowalye dedi ki:

  Bence bunlar iyice mallaşt** lar

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Sapkınlıkda başka birşey değil düşüncesi bile çok saçma. İğrençç

 39. mustang dedi ki:

  İyice sapıttı***** Müstehaklarını verecektir.

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Zakırberk ne yaptın sen kanka bu olmadı işte

 41. an80x86 dedi ki:

  Sapıkça ve ahlak dışı bir durum. İnsanın düşebileceği en kötü durum. İnsanlığın sonunu getirecek fiil.

  Pompei, Roma’da ahlaki dejenerasyonun sembolüydü. Pompei halkı aynı Lut kavmi gibi cinsel sapkınlıklara yönelmiş, Allah’ın emrettiği ahlaka ve hayata aykırı bir yaşam tarzını tercih etmişti. Ancak onların sonu da Lut kavmi gibi oldu. Çünkü Allah’ın emirlerine başkaldıran her topluluk, bunun karşılığını mutlaka dünyada ya da ahirette alacaktır. Bu Allah’ın bir kanunudur ve Allah “… Sen, Allah’ın sünnetinde kesinlikle bir değişiklik bulamazsın ve sen, Allah’ın sünnetinde kesinlikle bir dönüşüm de bulamazsın.” (Fatır Suresi, 43) ayetiyle bu gerçeği bizlere haber *****

 42. SDN Okuru dedi ki:

  cinsel tercih özgürlüğü konusunda hala gel gitlerim var. Her ne kadar hoşlanmasam da, insanların özgür olması kanısındayım.

" Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Eşcinsel Evliliğine Onay Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "