Facebook’tan yeni evden çalışma kararı


07 Ağustos 2020 Cuma 11:30
Facebook’tan yeni evden çalışma kararı

Koronavirüs pandemisi sebebiyle birçok firma çalışanlarına daha güvenli bir ortam saplamak için evden çalışma modelini yürürlüğe koymuştu. Bu şirketlerden biri olan Facebook evden çalışma sisteminden verim aldığını düşünmüş olacak ki, şirket çalışanlarına istemeleri halinde gönüllü olarak Temmuz 2021’e kadar evden çalışmaya devam etmeleri konusunda onay verdi.

Facebook evden çalışma süresini daha da uzatabilir

Halihazırda dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma unvanına sahip olan Facebook, Koronavirüs salgını sürecinde sağlık koşullarının yarattığı etkiyi minimuma düşürmek adına şirket çalışanlarına evden çalışmayı serbest kılmıştı. Facebook sözcüsü Nneka Noville, perşembe günü konuyla ilgili yapılan açıklamada, sağlık ve kamu uzmanlarının yönlendirmelerine dayanarak böyle bir karar alındığını, ayrıca evden çalışma sürecinin uzatılması kararının yanında, evden çalışan ekip arkadaşlarının ekstra ihtiyaçları için maaşlarına 1000 dolar ilave yapılacağının altını çizmişti. Konuyla ilgili bir tweeti alıntılayarak cevap veren Noville, “Sağlığı ve güvenliği ön planda tutuyoruz” dedi.

Facebook evden çalışma süresini uzattı

Kısa süre önce Google, evden çalışma politikasını Temmuz 2021’e kadar uzattığını duyurmuştu. Ayrıca Twitter gibi bazı firmalar da eğer çalışanlarına istemeleri halinde süresiz olarak evden çalışabileceklerini belirtmişti. Geçtiğimiz aylarda Facebook CEO’su Mark Zuckerbeg, 5 ya da 10 yıl içinde çalışanlarının yüzde 50’sinin temelli olarak uzaktan çalışabileceğinden bahsetmişti. Zuckerberg kararı hem çalışanlarını tatmin etme, hem de daha geniş ekonomik tabanlı bir politika yaratmak açısından sunmuştu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan yeni evden çalışma kararı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan yeni evden çalışma kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan yeni evden çalışma kararı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
  2. 2 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  3. 3 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
  4. 4 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
  5. 5 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
  6. 6 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
  7. 7 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
  8. 8 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
  9. 9 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
  10. 10 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?