Facebook F8, Zuckerberg’siz geri dönüyor! İşte tarihi


24 Mart 2021 Çarşamba 11:57
ABONE OL
Facebook F8, Zuckerberg’siz geri dönüyor! İşte tarihi

Facebook F8 geliştirici konferansı nihayet geri dönüyor. COVID-19 nedeniyle sanal olarak düzenlenecek organizasyon dünyanın her yerindeki teknoloji meraklılarına kapılarını açacak.

Geçtiğimiz yıl çoğu büyük etkinlikte olduğu gibi Facebook’un F8 konferansı da pandemi nedeniyle iptal edilmişti. Şirket bu organizasyonu Nisan 2020’de sanal olarak düzenleyeceği duyurmuştu. Ancak planlar istenildiği gibi gitmedi. Şimdi etkinliğin “köklerine geri dönecek” bir buluşmayla Haziran’da ortaya çıkacağı müjdelendi.

Mark Zuckerberg, Facebook F8 Refresh’te yer almayacak

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook beklenen etkinlik için nihayet ışıkları yaktı. Şirketin yayımladığı blog gönderisinde, F8 Refresh olarak adlandırılacak geliştirici konferansından beklentilerin büyük olduğu vurgulandı. Organizasyonda geliştiricilerin büyümesine katkıda bulunacak, onlarla iletişime geçecek, ilham verecek ve yardımcı olacak bir sistem inşa edildiği söylendi.

Şirketin ürün ve platform ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Konstantinos Papamiltiadis, 2021 F8 konferansı için nihayet bir tarih verdi. Beklenen buluşmanın 2 Haziran’da gerçekleşeceği ve tek gün süreceğini açıkladı. Aynı zamanda etkinliğin Facebook üzerinden yapılacak bir canlı yayın ile tüm dünyaya aktarılacağını söyledi.

Mark Zuckerberg F8

Mark Zuckerberg, Facebook F8 2021’de açılış konuşması yapmayacak.

Geçmiş yıllara göre Facebook F8 etkinliği dikkat çeken bir ilk gerçekleştirecek. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg açılış konuşması yapmayacak. Onun yerine Papamiltiadis platformlarla alakalı yeni lansmanlar hakkında bilgi verecek. Facebook’un yanı sıra Instagram, WhatsApp ve Oculus ile ilgili önemli açıklamaların yapılacağı beklenmekte. Özellikle de sanal gerçeklik konusunda firmanın ciddi atılımlar yaptığı bir süreçten geçiyoruz. VR alanındaki yeniliklerini de yine burada öğrenecek olma ihtimalimiz epeyce kuvvetli.

Etkinliği neden Zuckerberg’in yönetmeyeceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Bu haber teknoloji camiasında oldukça konuşulmaya başlandı. Facebook kurucusunun açılış konuşması yapmayacağı bilinse de öte yandan kendisinin konferansın herhangi bir yerinde sahneye çıkıp çıkmayacağı muamma. Fakat ilk açıklamalar etkinlikte Mark’a yer olmadığını bizlere gösteriyor.

Facebook F8’e nasıl başvuru yapılır?

F8 Refresh için şu anda kayıtlar başlamış değil. Fakat şu bağlantıya tıklayarak etkinlik sayfasına ulaşabilir; güncellemeler için üye olabilirsiniz. Bu sayede geliştiriciler için başvurular açıldığı anda e-posta adresinizden bildirimle haberdar edilebilirsiniz. Etkinliğin canlı olarak yayınlanacağı adrese ise 2 Haziran’da şuradan ulaşmak mümkün olacak.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
isme gerek yok
isme gerek yok
14 gün önce

gerksiz bişey aslındaç

" Facebook F8, Zuckerberg’siz geri dönüyor! İşte tarihi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook F8, Zuckerberg’siz geri dönüyor! İşte tarihi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook F8, Zuckerberg’siz geri dönüyor! İşte tarihi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme