Facebook, Gaziantep Belediyesi ile zanaatkarlar için buluştu


17 Mart 2021 Çarşamba 15:58
ABONE OL
Facebook, Gaziantep Belediyesi ile zanaatkarlar için buluştu

Facebook ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin zengin kültürünü ve geleneklerini yaşatmaya devam eden zanaatkarlar için bir araya geldi. Pandemi döneminde maddi zorluk yaşayan yöresel zanaatkar ve geleneksel sanatçıları desteklemek üzere Zor Zanaat programını başlatıldı.

Zor Zanaat eğitim programı ile katılımcı usta ve sanatçılara dijital eğitimler verilecek. Programda zanaatkarların Facebook platformları üzerinden sosyal medyada varlıklarını oluşturmaları desteklenecek. Aynı zamanda işletmelerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlara açılabilmeleri için de katkı sağlanacak.

Facebook ve Gaziantep Belediyesi, Zor Zanaat programını başlattı

Facebook, Ocak ayında başlattığı program kapsamında şimdiye dek 32 ustaya eğitim verdi. Şimdi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışarak yerel zanaatkarların ve geleneksel sanatçıların sosyal platformlarda var olmasını isteyen şirket, aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunmak istiyor.

Facebook’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, yeni eğitim programları konusunda heyecanını dile getirdi. Özellikle de pandemi döneminde küçük işletme sahibi zanaatkar ve sanatçılarımızın büyük sıkıntılar yaşadıklarını söylerken; bu emektarların yeni mobil ekonomiye uyum sağlamakta güçlük çektiklerine vurgu yaptı. Bu nedenle Zor Zanaat programını hayata geçirdiklerini ifade etti.

Zor Zanaat

Facebook ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, zanaatkarlar için destek programı başlattı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de dijital dünyaya adım atmanın vatandaşlar için çok önemli olduğunun altını çizdi. Olabildiğince fazla belediyenin bu amaçla zanaatkarlarına destek olması gerektiğini ifade eden Şahin şunları söyledi:

Bugün, teknolojik gelişim ve değişime ayak uyduran küçük işletmelerin, zamandan ve mekândan bağımsız olarak doğru insanlara ulaşabilme bakımından avantajlı durumda olduğunu biliyoruz. Ülkemize renk katan değerli zanaatkâr ve geleneksel sanatçıların bu avantaja sahip olabilmeleri için biz de Facebook’un başlattığı Zor Zanaat programına dahil oluyoruz. Bu programın sunacağı dijital eğitimler sayesinde Gaziantep’in büyük potansiyele sahip ustalarına eserlerini hem dünyaya tanıtmaları hem de gelecek nesillere aktarmaları için destek olacağız.

Zor Zanaat programına nasıl başvuru yapılır?

Facebook ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bir araya geldiği Zor Zanaat programı 3 Mayıs’ta başlayıp 25 Mayıs’a kadar devam edecek. Program tamamıyla ücretsiz olarak sürecek. Son başvuru tarihi ise 19 Nisan Pazartesi günü saat 18:00 olarak açıklandı. Hemen şu bağlantıya tıklayarak katılım formunu doldurabilirsiniz.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook, Gaziantep Belediyesi ile zanaatkarlar için buluştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Gaziantep Belediyesi ile zanaatkarlar için buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Gaziantep Belediyesi ile zanaatkarlar için buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!