Okunma

Facebook Geçici Bir Heves mi?


16 Mayıs 2012 Çarşamba 06:50
Facebook Geçici Bir Heves mi?

Facebook, birçok Amerikalı kullanıcı tarafından geçici bir heves olarak görülüyor. Associated Press ve CNBC’nin Amerika’da yaptığı bir ankete katılanların %46’sı gelecekte kullanılacak olan platformlarla birlikte Facebook’un şu anki değerinin azalacağını ve kapanacağını düşündüklerini söyledi.

Fakat buna karşılık %43’lük bölüm ise Facebook’un uzun vadede başarılı olacağını ve aynı şekilde devam edeceğini düşünüyor.

Bu çalışmada hata payı olarak yaklaşık %3’lük bir rakam söz konusu. Bu anketin 1.000 Amerikalı olmak üzere 18 yaş üstü kullanıcıya yapıldığını da hatırlatalım.

Buna karşılık, Facebook bu anketti sık sık yapıyormuş gibi gözüküyor. Elinde olan kullanıcıları tutmak ve bünyesine yeni kullanıcılar kazandırmak için “neredeyse” her hafta yeni bir özellik ile gündeme geliyor.

:: Sizce Facebook geçici bir heves mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Facebook Geçici Bir Heves mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kapattım ***** hırsızı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  önce mirc ile başladı. icq, msn ve şimdi de facebook. sizce facebook kalıcı mı? 😉

 3. HapS dedi ki:

  nasıl balon bir haber nasıl balon nasıl manipülasyon kokuyor belli değil bu haberlerin nedeni facebook un halka arzından hemen önce yayılmaya başlaması biraz garip

 4. uma350 dedi ki:

  Hayır..

 5. vladislav dedi ki:

  her şeyi çok hızlı tüketiyoruz bunu da çabuk tüketiriz bir zamanlar netlog, msn, mırc falan popülerdi şimdi kimse uğramıyor bile giriyorum iki üç arkadaş online bu da öyle olur ya zamanla

 6. orcnd dedi ki:

  facebook ilk günkü gibi değil artık. sadece arkadaşlık için kullanılırdı fakat artık ünlülerin hayran sayfası, sohbet programı, fotoğraf galerisi, video paylaşımı gibi özellikleri var. facebook kullanıcıları özellik yağmuruna tutarak herkese sevebileceği bir özellik verdi. buda facebook’un yerini sağlamlaştırdı. nasıl ki google,gmail,adsene,adwords gibi hizmetlerden vazgeçmek zorsa sosyal alandada facebook’dan vazgeçmek zor.

  Hele ki firmaların kampanyalarını facebook uygulamaları üzerinden yapmaya başladığı bu dönemde facebook’un yerine başka bir şey gelmesi çok zor. Görebildiğim tek bir açık kapı var oda mobil sürümler. Son araştırmalara göre facebook kullanıcısının %54’ü mobil cihazlar üzerinden giriyor. fakat facebook’un mobil uygulaması pek fazla özellik içermiyor. Bir firma çıkıp daha iyi bir mobil sosyal ağ deneyimi sunarsa facebook bir miktar sarsılabilir

 7. DarKeN dedi ki:

  Evet bence de geçici bir heves ilk çıktığında çok kullandım 2 yıl boyunca sonra sıkıldım ve kapattım. Şimdi kullanmıyorum

 8. Uranos dedi ki:

  Facebook a hiç hevesim olmadıki geçsin

 9. trnc dedi ki:

  aynen , 1-2 yıl önce her gün girerdim saatlerce kalırdım, şimdi 3-4 günde bir kontrol ediyorum neredeyse, o da mesaj atan biri var mı diye

" Facebook Geçici Bir Heves mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Geçici Bir Heves mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Geçici Bir Heves mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "