Okunma

Facebook Gençlik Portalı duyuruldu!


15 Mayıs 2018 Salı 09:44
Facebook Gençlik Portalı duyuruldu!

Facebook Gençlik Portalı duyuruldu. Şirket, sosyal medya platformunun ürün ve hizmetlerini emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için, gençlere yönelik eğitim, ipucu ve tavsiyeleri bir araya getirdiği Genlik Portalı’nı devreye soktu.

Facebook Gençlik Portalı neler içeriyor?

Facebook yayınladığı bildiri ile portala ait önemli bilgileri paylaştı. Bunları ana başlıklar halinde toplayan şirket, platform içerisinde aşağıdaki maddelere eğilecek;

Eğitim: Sayfalar, gruplar, etkinlikler ve profil gibi ürünlerin emniyetli bir biçimde nasıl en iyi şekilde kullanılabileceği ile ilgili bilgiler. Ek olarak Facebook’un hangi tür verileri topladığı ve bunları nasıl kullandığı ile ilgili bilgiler.

Akranlardan Görüşler: Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin ağzından, teknolojiyi yeni ve yaratıcı bir biçimde nasıl kullandıklarına dair görüşler.

Deneyiminizi kontrol etmenin yolları: Güvenlik, içerik şikayet etme, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğine karar verme gibi konularda ipuçları.

Tavsiyeler: Sosyal medyaya ara verme ihtiyacı duyduğunuzda yapılması gerekenler ve internetten en iyi şekilde yararlanmak için bazı kılavuzlar.

Bu maddeleri bir araya getiren Gençlik Portalı, İngiltere, İtalya, Amerika ve Brezilya’da gençlerden oluşan gruplarla konuştu ve birçok güvenli internet forumundan destek aldı.

Facebook’un yeni hizmetine bu adresten erişebilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Gençlik Portalı duyuruldu!”

  1. Sinan Canbolat dedi ki:

    Facebook, sponsorlu reklam kuponu versin; o zaman affederim 🙂

" Facebook Gençlik Portalı duyuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Gençlik Portalı duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Gençlik Portalı duyuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "