Okunma

Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor!


24 Mayıs 2018 Perşembe 14:00
Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor!

Yakında, iki faktörlü kimlik doğrulamayla Facebook giriş için daha fazla seçeneğiniz olacak. Facebook bu hamlesiyle, kullanıcılara daha fazla güvenlik sunmayı ve kullacıların hesaplarını daha iyi korumayı istiyor.

Facebook giriş için yeni seçenekler yolda

Facebook, platformunda iki faktörlü doğrulama sürecini basitleştiriyor. Artık telefon numaranız, cihazınıza ek güvenlik sağlamak için istenmeyecek.

Şirket, bugün, Duo Security ve Google Authenticator gibi üçüncü parti kimlik doğrulama uygulamalarına destek sağladığını ve kurulum sürecini kolaylaştırarak hareket etmeyi kolaylaştırdığını duyurdu.

İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcılar için yeni bir savunma hattı ekleyen, yaygın olarak desteklenen bir güvenlik stratejisidir.

SMS genellikle en güvenli yöntem olarak kabul edilmez çünkü bilgisayar korsanlarının SIM’inizin kontrolünü ele geçirmesi ve bilgileri yeni bir telefona aktarması mümkün olabilir.

Mart ayında Facebook CSO’su Alex Stamos, Facebook’un iki faktörlü kimlik doğrulaması için kaydettiği telefon numaralarına spam mesajlar gönderildiği için özellikle özür diledi. Tekrar böyle bir durumun yaşanmayacağına garanti veren Facebook, numaranızın alınmaması durumunda zaten herhangi bir gönderim yapamayacak.

Yeni işlev ise Facebook ayarlarınızdaki “Güvenlik ve Giriş” sekmesinde kullanılmaya hazır hale gelecek.

Sizin Facebook’un yeni güvenlik önlemleri hakkındaki düşünceniz nedir? Yorumlar bölümüne fikirlerinizi bekliyoruz.
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor!”

  1. Halim dedi ki:

    süper gelmesi isterdim

" Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook giriş için yeni bir seçenek geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "