Okunma

Facebook Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor?


30 Temmuz 2009 Perşembe 08:33
Facebook Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor?

Facebook son zamanlarda kullanıcıları tarafından hedef tahtası olarak kullanılıyor. Birçok yerden gelen gizlilik açığı şikayetleri üzerinde üyelerinin Facebook’a güveni iyice azaldı. Son olarak Amerika’da evli bir adam, karısının fotoğrafı Facebook’taki “Ateşli Kadınlar Sizi Bekliyor” temalı reklamda izinsiz kullanıldığı için soruşturma başlattı.


Facebook kullanıcıları ne yapacaklarını şaşırmış durumda.

Çift yaptığı açıklamada, kesinlikle kendilerine böyle bir şey sorulmadığını, facebook’un gerekli önlemleri almadığını ve bu durumdan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Bu tür şikayetlerin giderek artması durumunda Facebook yöneticilerinin başı beladan, avukatları da mahkemelerden kurtulamayacak.

:: Facebook sizce güvenli mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Facebook Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "