Okunma

Facebook – Google Düellosunun Sonucu


02 Ocak 2011 Pazar 21:30
Facebook – Google Düellosunun Sonucu

Ünlü arama motoru Google ve dünyanın en büyük sosyal medya servisi olan Facebook arasında, 2010 sırasında müthiş bir çarpışma yaşandı. Bu çarpışma, gezegenin en popüler internet sitesi olmak içindi. Nihayet savaşın galibi belli oldu, Google, uzun süredir elinde tuttuğu unvanı kaptırdı ve web sitelerinin krallığını Facebook’a bıraktı.

 

Facebook, Google’ın en zayıf noktaları online kimlik ve sosyal internet hizmetleri açığından faydalanarak, zaferi elde etti. Yine de şunu unutmamak gerekiyor: Mobil hizmetler ve video servislerinde, Google açık ara önde. Facebook önemli bir zafer kazandı lakin bu, kârlara aynı ölçüde yansımayacak ve muhtemelen Google, maddi olarak rakibini geride bırakacak.

:: Facebook’un zaferi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook – Google Düellosunun Sonucu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook – Google Düellosunun Sonucu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook – Google Düellosunun Sonucu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "