Okunma

Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı


17 Ocak 2019 Perşembe 16:52
Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı

Facebook tarafından geliştirilmiş olan görüntü sıkıştırma teknolojisi, herkes için kullanılabilir şekilde yayınlandı. Geliştiriciler için kolaylık sağlaması amaçlı yayınlanan görüntü sıkıştırma aracı Spectrum, GitHub üzerinden indirilebilir durumda.

Facebook görüntü sıkıştırma aracı: Spectrum

Aslında oldukça uzun bir süredir aktif olarak kullanımda olan teknoloji, herkese açık şekilde GitHub üzerinde paylaşıldı.

Bu araç, aslında resimlerinizi Facebook’un Android veya iOS uygulaması üzerinde paylaşırken, resimlerin boyutunu düşürüp, yükleme zamanını azaltarak size daha fazla vakit kazandırması amaçlı kullanılmakta.

Resimlerinizi kayıpsız olarak %15 oranına kadar sıkıştırabilen araç sitede bulunan açıklamaya göre geliştiricilerin uygulamalarında kullanabilmesi ve onlara vakit kazandırması için kullanıma açık hale getirildi. Bu da demek oluyor ki, bu sıkıştırma teknolojisi, istenilen her uygulamaya kolayca eklenebilir.

facebook spectrum

Hızlı ve kolay bir şekilde, Android veya iOS uygulamaları için adapte edilebilecek şekilde hazırlanan Spectrum, uygulama geliştiricilerinin oldukça işine yarayacak diye düşünüyoruz.

Arzu ederseniz buradan GitHub sayfasına ulaşabilir, buradan ise projenin resmi sitesine göz atabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook görüntü sıkıştırma teknolojisini yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "