Facebook Gruplar artık yok!


10 Ağustos 2017 Perşembe 15:00
Facebook Gruplar artık yok!

iOS ve Android için 2014 yılında sunulan ve kişisel, pratik, güçlü yollarla topluluklar oluşturarak insanları bir araya getirme hedefindeki Facebook Gruplar uygulamasının ipi çekilmiş durumda. Facebook, Gruplar uygulamasıyla ilgili bu tasarrufunun detaylarını açıklamayı ihmal etmedi.

iOS ve Android için Facebook Gruplar kapatılıyor

Facebook, bundan böyle ana uygulamasına yatırım yaparak topluluklarla birlikte onlar için daha fazlasını yapabileceklerini keşfettiklerinin altını çiziyor. Bu anlamda gruplarla ilgili çalışmalarda ana Facebook uygulaması ve facebook.com adresine odaklanılarak 25 Ağustos 2017 itibarıyla iOS ve Android için Facebook Gruplar uygulaması kaldırılacak. Tabii ki bu uygulamadaki tüm gruplarınıza ana Facebook uygulamasından erişebilecek ve tüm topluluklarınızla bağlantı kurmaya devam edebileceksiniz.

17-08/10/facebook-gruplar-ios-android-uygulama-sdn-02.jpg

Kullanıcıların dahil olduğu grupları yönetmesini ve gruplarla etkileşime geçebilmesini sağlayan uygulama, yeni gruplara katılma ve hatta yeni gruplar oluşturma konusunda büyük kolaylıklar sunuyordu.

Facebook, kullanıcılarının önemli olan konularda diğer insanlarla bağlantı kurabilmelerine yardımcı olacak deneyimler sunmak üzere çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çiziyor.

:: Facebook Gruplar uygulamasını kullanıyor muydunuz?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Facebook Gruplar artık yok!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Gruplar kalkarsa şuruplar gelir merak etmeyin

  Yorum yazın

  Geri bildirim