Facebook grupları için yeni dönem!


14.05.2017 18:00:00
Facebook grupları için yeni dönem!

Facebook gruplarında en çok şikayet edilen şeylerden biri de grupla alakası olmayan kişilerin gruba dahil olarak gereksiz mesajlar yazmalarıdır. Facebook’un getirdiği yenilik ile artık grup yöneticileri, gruba katılmak isteyen kişileri daha iyi tanımak için cevaplamaları gereken sorular oluşturabilecekler.

Gruba katılmak isteyene açık uçlu sorular

Facebook sözcüsünün TechCrunch’a yaptığı açıklamaya göre yeni üyelik taleplerinin incelenmesi grup yöneticileri için zaman ve sorumluluk gerektiriyor. Yöneticilerin yeni üyeleri kabul etmeden önce ihtiyaç duydukları belirli ölçütleri var. Facebook’un getirdiği yenilik ile birlikte bu ölçütler açık uçlu sorulara dökülebilecek.

17-05/14/facebook-grup-ayarlari.png

Açık uçlu soruların oluşturulması, üyelerin taleplerinin daha hızlı incelenmesine ve onaylamasına olanak tanıyacak. Kendi ilgi alanına giren gruplar arayan insanlar diğer insanlar ile daha çabuk bağlantı kurabilecekler.

Grup Yöneticileri, grup ayarları menüsünde bekleyen üyeler için sorular isteyin seçeneğini kullanarak her birine en fazla 250 karakterle cevap verebilecekleri 3 soru seçeneği oluşturabilecekler. Grup liderlerinin bu soruları tanımlamaları ve cevaplara dayalı olarak kimlerin kabul edeceğine karar vermeleri, onlara daha fazla denetim hakkı tanıyor. Bu, daha üretken tartışma ortamı oluşmasını ve üyelerin bir grubun bildirimlerini kapatmasına neden olabilecek türden gereksiz mesajların daha az olmasını sağlayacak

:: Bu önlem Facebook gruplarına alakasız kişilerin dahil olmalarını engelleyebilir mi?

 


 • yazarİlker Çiftçi

  2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Facebook grupları için yeni dönem!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   nasıl olacağını yazaydınız bir işe yarardınız!

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Grubumda 3 aydır kullanıyorum bu özelliği

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Facebook lite İosa Gelirmi ??

  Yorum yazın

  Geri bildirim