Okunma

Facebook güvenlik şefi işi bırakıyor!


02 Ağustos 2018 Perşembe 16:12
Facebook güvenlik şefi işi bırakıyor!

Facebook güvenlik şefi Alex Stamos, Facebook bünyesindeki görevinden 17 Ağustosta ayrılacak. Alex Stamos Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Facebook bünyesindeki görevini tamamladığını duyurdu!

Facebook güvenlik şefi kovuldu mu? Yeni isim kim olacak? 

Facebook güvenlik şefi hakkında uzun süredir çeşitli dedikodular mevcuttu ancak ne tarih, ne de Facebook’tan ayrılma sebebi kimse tarafından net olarak bilinmiyordu. Hoş, yapılan açıklamada da sebep belirtilmiyor.

facebook güvenlik

Facebook güvenlik sorunları hakkında yaşanan Cambridge Analytica krizi hatırlayın. Facebook yönetim kadrosunun bu denli bir karar alması oldukça normal. Daha farklı bir güvenlik ekibi kurulacağı ancak eski çalışanların birçoğunun bu ekipte yer alacağı kesinlik arz ediyor.

Facebook güvenliği konusunda görev yapan ekip, yeni dönemde diğer departmanlar ile daha içli dışlı olacak. Bu sayede etkileşim daha fazla olacak. Alex Stamos sonrasında ekibin başına kim geçecek henüz belli değil.

Alex Stamos ise yeni bir hayata başlıyor. Stamos Eylül ayında başlamak üzere, Stanford Üniversitesi bünyesinde araştırmacı eğitmen olarak görev alacak. Facebook kadrosu hakkında yapılan bu dev yenilik, yeni isimlerin gündeme gelmesine neden oldu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook güvenlik şefi işi bırakıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook güvenlik şefi işi bırakıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook güvenlik şefi işi bırakıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "