Okunma

Facebook Haber Kaynağı değişti!


12 Ocak 2018 Cuma 13:18
Facebook Haber Kaynağı değişti!

Facebook Haber Kaynağı, bildiğiniz gibi zaman zaman değişen algoritmalarla kullanıcılara gösteriliyor. Bugün duyurulan güncelleme ile beraber, insanlara önemsedikleri kişilerle daha fazla etkileşim fırsatı sunabilmek için Haber Kaynağı sıralaması değişti.

Facebook Haber Kaynağı artık nasıl işleyecek?

Bundan böyle Facebook, insanların arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği gönderileri tahmin ederek akışın üzerinde tutacak. Ayrıca hesabınızda daha fazla etkileşime girdiğiniz aile ve arkadaşların gönderileri, genel içeriklere göre öncelik kazanacak.

Bugüne kadar bir gönderinin ne kadar fazla kişiye gösterileceği ya da ne kadar üstte çıkacağı gönderinin etkileşimine göre belirleniyordu. Yani çok beğeni, paylaşım ve yorum alan gönderiler otomatik olarak daha fazla insana ulaştırılıyordu. Değişen algoritma ile birlikte, arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz içerikler tahmin edilip etkileşimden bağımsız olarak ilgili kişilere gösterilecek. Ayrıca canlı yayınların da diğer gönderi türlerine göre daha fazla öne çıkarılacağını ve üstte görüneceği belirtelim.

Bu arada takip edilen sayfalar, yine başta görülmeye devam edecek. Ancak bunun için haber kaynağı tercihlerindeki “Başta Gör” seçeneğinin aktif edilmesi oldukça önemli. O nedenle eğer takip etmiyorsanız ShiftDelete.Net Facebook sayfamızı takip etmemizi ve bu seçeneği aktif etmenizi tavsiye ederiz. İlgili değiiklikle alakalı Mark Zuckerberg‘ün blog gönderisini buradan okuyabilirsiniz.

:: Facebook’un bu değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Facebook Haber Kaynağı değişti!”

  1. İbrahim Ferhadlı dedi ki:

    Zamana göre sıralama daha iyi. Böyle olan paylaşımları da kaçırıyoruz. Ben liste oluşturdum, arkadşaları ekledim, oradan takip ediyorum

Yorum yazın

Geri bildirim