Okunma

Facebook Haber Kaynağını Yeniledi


09 Temmuz 2015 Perşembe 13:25
Facebook Haber Kaynağını Yeniledi

Hızla gelişen sosyal medya anlayışına ayak uydurmaya çalışan Facebook, şimdide haber kaynağını yeniledi. Kullanıcıların haber kaynağını daha özgürce kullanmalarını amaçlayan Facebook, yeni güncellemesiyle birlikte daha kişiselleştirilebilir bir Haber Kaynağını kullanıcılara sundu.

Artık Facebook kullanıcıları haber kaynağında ne görecekleri konusunda daha fazla kontrole sahip olacaklar.

15-07/09/2-1436448093.png

İşte Haber Kaynağına Gelen Yenilikler!

Facebook‘un yenilediği haber kaynağının daha özgürlükçü bir yapıya bürünmesini sağlayan ana hatları şu şekilde açıklamak mümkün;

İlk sıralarda yer alacak arkadaş ve sayfaların seçilmesi: Artık haber kaynağında en üst sıralarda yer almasını istediğiniz arkadaş ve sayfaları kendiniz belirleyebileceksiniz.

15-07/09/4.png

Yeni sayfaların keşfedilmesi: Facebook, haber kaynağında kullanıcılara sayfa önerisi yapan sistemde de bazı oynamalar gerçekleştirdi. Artık, size önerilen sayfalar beğendiğiniz sayfalarla alakalı olarak gösterilecek. Örneğin eskiden Galatasaray‘ın sayfasını beğenen birisine takım olduğu için Fenerbahçe sayfası da tavsiye edilirken, yeni gelen sistemle birlikte Galatasaray‘ın sayfasını beğendiğinizde direk takım sayfaları yerine bu sefer UltrAslan vb. Galatasaray‘la ilgili sayfalara yönlendirileceksiniz.

Takip edilen veya takibi bırakılan arkadaşların ve sayfaların düzenlenmesi: Son bir hafta içerisinde haber kaynağında yer alan ve takibi bırakılan arkadaşlar ile sayfaların listesi görüntülenebiliyor ve ayarlar değiştirilebiliyor.

:: Facebook’un yeni haber kaynağı hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Haber Kaynağını Yeniledi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bana göre değil

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Facebookta bide bizim neler yaptığımız an be an görünmese hani istediğimiz yere rahatça yorum yapıp beğenebilsek be ne yaptığımızı kimse görmese ne kadar da güzel olur du hani,hani hani

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İnstagram fotoğraflarını görmek istemiyorum. Onu engelleme özelliği de gelmiş mi? Haber kaynağından kaldırmak mümkün değildi önceden.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Galatasaray ve ultrAslan örneği çok hoş sayın admin 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook profil fotoğrafları artık kare değil yuvarlak olsun ayol.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İlk iki özellik süper de üçüncüsünü anlamadım.

" Facebook Haber Kaynağını Yeniledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Haber Kaynağını Yeniledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Haber Kaynağını Yeniledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "