Facebook Haberler sekmesinin ilk durağı İngiltere


26 Ocak 2021 Salı 07:43
ABONE OL
Facebook Haberler sekmesinin ilk durağı İngiltere

Bildiğiniz gibi Facebook bir süre önce haberler için adım atmıştı. İlk olarak ABD tekelinde başlatılan bu özellik başka ülkelere de taşınmaya başladı. Facebook Haberler sekmesi için ABD’den sonraki durak İngiltere oluyor. Özellik bazı yayıncıların içeriklerini dahil etmeleri için yapılan ödemelere de ev sahipliği yapıyor.

Facebook Haberler sekmesi İngiltere’de

Yanlış haberlerin yayılmasına yönelik atılan adımda Facebook kendi bünyesinde haberleri listeliyor. Günün en çok okunan haberlerinden seçilmiş bir seçkinin yanı sıra ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış haberlere de yer veriliyor.

Bu sekme normalde sadece ABD’deki kullanıcılara açılmıştı. Şimdi ise İngiltere’de de karşımıza çıkan özellik, ilerleyen süreçte daha fazla ülke ve bölgeye genişleyecek gibi duruyor.

Bu sekmeye Facebook uygulamasına giriş yapıldığında haberler olarak hazırlanmış sekmenin altında sıralanan haber kaynaklarını gösteriyor.

Koronavirüs haberlerinin yanında, bilim ve teknoloji, yerel, eğlence, sağlık ve spor dahil olmak üzere çeşitli konular için bölümler bulunuyor. Temelde mobil haber uygulamaları gibi bir işlev gören özellik, kullanıcıların elinin altında bir haber kaynağı olması için geliştirilmişti. Facebook ayrıca burada yer alacak haberler için haber kuruluşlarına ödeme yapıyor.

Facebook Haberler sekmesi-00

İlk etapta Channel 4 News, Daily Mail Group, Financial Times, Sky News, Telegraph Medya Grubu ve DC Thomson gibi kuruluşların haberlerine kaynakta yer veriyordu. Şimdi ise The Guardian ve The Economist gibi medya kuruluşlarına da yer veriyor.

Facebook bu hamlesini ‘haberlere yönelik bir dizi uluslararası bir yatırım‘ olarak tanımlıyor.

Facebook’un haberler sekmesi ilerleyen günlerde görüşmelerin tamamlanmasıyla birlikte Fransa, Almanya, Brezilya ve Hindistan için de kullanılabilecek.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook Haberler sekmesinin ilk durağı İngiltere konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Haberler sekmesinin ilk durağı İngiltere ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Haberler sekmesinin ilk durağı İngiltere ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme