Facebook’tan yeni ödül sistemi: Hacker Plus


09 Ekim 2020 Cuma 14:30
Facebook’tan yeni ödül sistemi: Hacker Plus

Facebook Hacker Plus isimli yeni bir ödül sistemi bugün duyuruldu. Kısa bir süre önce adı QAnon olan bir topluluğun bütün hesaplarını kapatan 16 yıllık sosyal medya platformunun bu sistemi oldukça basit bir yapıya sahip.

Kullanıcılara güvenlik açıklarını bulma konusunda ilk kez 2011 yılında güvenen Mark Zuckerberg, bu kişilere ödül vermenin kârlı bir iş olacağını düşünmüştü. Bir kişinin puanı 1 yılda kaç tane güvenlik açığı bulduğu ve 2 yılda kaç adet bozuk özellik tespit ettiği ile doğrudan bağlantılı.

Facebook Hacker Plus nasıl ödüller verecek?

Hacker Plus’ta bir lig sistemi mevcut. Bu sistemde prestiji en düşük olan kategori bronz. Kullanıcıların erişebildiği en yüksek kategori ise elmas. Güvenlik açığı bulan kullanıcıların hem prestiji hem de elde edeceği ödüllerin değeri artacak.

Para ödüllerinin dağıtılacağı bu sistemde sezonu elmas veya platin kategorisinde bitiren kişilere Vegas DEFCON isimli etkinliğine katılma fırsatı sağlanacak. Bu etkinlik, dünyanın en büyük ve en önemli etkinliklerinden bir tanesi. Zira dünyaca ünlü bilgisayar korsanları burada buluşuyor.

Facebook Hacker Plus

Bir sonraki Vegas DEFCON etkinliği 5 Ağustos 2021 — 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Ayrıca bu yıl bitmeden elmas kategorisine ulaşan kullanıcılara Oculus Quest 2 verilecek. Facebook, Hacker Plus isimli ödül programında kullanıcılara ne kadar para ödülü verdiğini açıklamadı.

Facebook’un hangi sorunları güvenlik açığı olarak tanımladığını anlatan bir rehber mevcut. Bu rehbere buradan ulaşabilirsiniz. Hacker Plus hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan yeni ödül sistemi: Hacker Plus konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan yeni ödül sistemi: Hacker Plus ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan yeni ödül sistemi: Hacker Plus ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)