Okunma

Facebook Hakkında İlginç Araştırma


19 Temmuz 2012 Perşembe 07:48
Facebook Hakkında İlginç Araştırma

Yapılan bir araştırmaya göre Facebook kullanıcılarının yüzde 88’i ‘Stalker’ yani takipçi. Zira kullanıcıların yalnızca yüzde 12’lik kısmı eski sevgililerini Facebook üzerinden takip etmiyor.

Stalker kelimesi yabancıların bir kişiyi sapıklık derecesinde takıntı haline getirip takip eden kişilere verdiği bir sıfat aslında. Facebook kullanıcıların yüzde 88’inin de bu işi yaptığını düşünürsek, sıfat yerli yerine oturuyor denebilir.

Facebook kullanıcılarının eski sevgililerinin neler yaptığını, kimlerle takıldığını ya da yeni arkadaş olarak kimleri eklediğini ve attıkları yorumlara kadar takip ettiklerini belirten araştırmanın sahibi Veronika Lukacs, ilişkilerin her evresinin artık sosyal medya ve özellikle Facebook üzerinde yaşandığını saptamış.

İlişkilerin son aşaması ise takip aşaması olarak adlandırılmış. Facebook üzerinden takip edilen eski sevgililer, yaptıkları bir yanlış hareketin sonucunda bir anda takipçinin listesinden dahi silinebiliyormuş.

:: Facebook’ta eski sevgililerinizi takip ediyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Facebook Hakkında İlginç Araştırma”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Millet sıyırdı, sanal bir alemde kızıp öfkeleniyorlar, insanın merak özelliğini çok iyi kullanıyor şu Facebook patronları.

 2. GassipGirl dedi ki:

  ) bu nee yaaa ha ha özel hayat kalmadı herşey ortada

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hangimiz sapık değiliz ki? 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  haha ben %12 lik kısımdayım 🙂 engelledim 😀 dolayısıyla eski sevgilimde %12 lik kısımda beni takip edemiyor 😛

 5. Kayıtsız Üye dedi ki:

  ÇOĞU insan sapıksa yandık

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kadar Twitter’da önemli bu konuda. 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  millet kafayı yedi ya

" Facebook Hakkında İlginç Araştırma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hakkında İlginç Araştırma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hakkında İlginç Araştırma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "