Okunma

Facebook Hakkındaki Garip Gerçek


22 Ekim 2010 Cuma 17:00
Facebook Hakkındaki Garip Gerçek

Dünyanın en popüler sosyal medya servisi olan Facebook, 7’den 70’e herkesin gözdesi olarak bilinir. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da yapılan bir araştırma, bunun zenginler için geçerli olmadığını ortaya çıkardı. 5 milyon dolar ve üstü serveti olanların yüzde 70’i, Facebook hesapları olmasına rağmen ünlü siteyi pek ciddiye almıyorlar.

Zenginlerin ancak yüzde 17’si, siteyi düzenli olarak ziyaret ediyor. Oysa ortalama Amerikalıların yüzde 40’ı Facebook’u veya muadillerini düzenli takip ediyor.

 

Siteye üye olan zenginlerin yüzde 52.6’sı, nadiren uğramayı tercih ediyor ve “çok daha ciddi şeylerle uğraşmayı tercih ettiklerini” ifade ediyorlar. Eh haklılar da, milyon dolarların üstüne milyon dolarlar koymak fazlasıyla meşakkatli bir uğraş ama neden zahmet edip hesap aldıklarını da merak ediyoruz.  Geri kalan yüzde 30 ise siteyi “arada sırada” takip ettiklerini belirtti.

:: Anket sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Hakkındaki Garip Gerçek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hakkındaki Garip Gerçek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hakkındaki Garip Gerçek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "