Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik!


16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:35
Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik!

Snapchat sonrasında birçok popüler sosyal medya platformu art arda kendi hikaye özelliği ile karşımıza çıktı. Facebook Hikayeler ise üç büyük yenilik ile dikkatleri üzerine çekmek niyetinde. Facebook Hikayeler arşiv ve sesli gönderi özelliği ile kullanıcılara yeni seçenekler sunacak.

Facebook Hikayeler arşiv ve sesli gönderi özelliği ile geliyor!

Arşiv için Instagram Hikayeler öne çıkan özelliğinin Facebook hali diyebiliriz. Paylaşmış olduğunuz klipler otomatik olarak size özel şekilde kaydediliyor ve süreleri dolduğunda bunları Haber Akışı içerisinde tekrar paylaşmanız sağlanıyor.

Facebook Hikayeler arşiv

Bir diğer yenilik olarak Facebook Hikayeler kullanıcıları, Facebook Kamera üzerinden kliplerini doğrudan sosyal ağa kaydedebilecek. Bunları telefonunuza kaydetmeme zorunluluğu ile cihazınızın depolama alanından tasarruf etmeniz de mümkün olacak. Facebook Kamera’ya kaydet özelliği hikaye oluşturma arayüzünde özel bir sekme açacak. Buradan depolanan görüntülere erişme ve gönderme olanağına sahip olacaksınız. Ayrıca, profilinizin Fotoğraflar bölümünde bir Kaydedilenler sekmesi de göreceksiniz.

Facebook Hikayeler arşiv

Ek olarak, yazmak istemeyen veya ana dilinde olmayan bir klavye sahibi olanlar ise hikayelere eklenecek olan sesli gönderiler özelliğini kullanabilecek. Bu özellik ise sesli mesajları renkli arka plan veya fotoğraf ile bir araya getiriyor. Bu fotoğrafları ister cihazınızda bulunanlardan ister Kaydedilenler galerisinden seçme seçeneğinin de sunulacağı belirtiliyor. Sesli gönderilere çıkartma, metin ve  doodle eklemek de tamamen keyfinize kalmış.

Facebook Hikayeler arşiv

Facebook Hikayeler yöneticisi Connor Hayes, başta yavaş bağlantıya sahip olan tüm dünyadan insanlar için Hikayeler gönderme ve görüntüleme performans ve verimliliğinin oldukça önemli olduğunu bildiklerini ifade ediyor. Bu anlamda şirket tüm bağlantı türlerinde bu deneyimi geliştirmeyi öncelik olarak görüyor.

İlk olarak Hindistan’da kullanıma sunulacak olan bu özellikler, daha sonra tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının hizmetinde olacak. İlk olarak bu ülkenin seçilmesinde ise 22 resmi ve 100’den fazla konuşulan dilin olması önemli rol oynamış durumda.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  2. 2 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  4. 4 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  5. 5 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  7. 7 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  8. 8 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  9. 9 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  10. 10 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık