Okunma

Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor!


18 Mayıs 2018 Cuma 11:45
Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor!

Snapchat uygulamasından sonra, birçok sosyal medya platformu kendi uygulamasına hikayeler özelliğini ekledi. Bu özelliği geliştiren Facebook da yeni güncellemesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bakalım Facebook Hikayeler güncellemesi, ilerleyen zamanlarda bizlere neler sunacak?

Facebook Hikayeler güncellemesi bizlere neler sunuyor?

Instagram ve Snapchat uygulamalarından da adını sıkça duyduğumuz özellik, yavaş yavaş Facebook üzerinden de adını duyurmaya başladı. Ortaya çıkan özellik, herkesinde beklediği sponsorlu hikayeler olarak göze çarpıyor. Bu özellikle, 5 ile 15 saniye ve atlanabilir olarak sponsorlu hikayeler paylaşılabilecek.

Facebook Hikayeler güncellemesi

Yine de uygulama üzerinde atlanamaz, yani zorunlu reklamlar üzerinde çalışmalar da bulunuyor. Atlanamaz reklamların kısa bir süre içinde hem Facebook hem de Instagram üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Bu özelliğin ortaya çıkmasıyla uygulama için yeni veriler de paylaşıldı. İstatistiklere göre Facebook Hikayeler, günlük olarak 150 milyon kişiye erişiyor. Instagram’a baktığımızda ise bu rakam 300 Milyon’u geçiyor.  Yine bir Facebook kuruluşu olan WhatsApp hikayeler bölümünün de günlük olarak, 450 Milyon kişiye ulaştığı da ortaya çıktı.
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "