Facebook hikayeleri için ‘yeşil ekran’ müjdesi


23 Mart 2021 Salı 10:04
ABONE OL
Facebook hikayeleri için ‘yeşil ekran’ müjdesi

Facebook platformu uygulamanın Hikayeler paneli için “yeşil ekran” özelliğini test ediyor. Yeni araç sayesinde kullanıcılar çektikleri görüntülerin arka planına diledikleri video ya da fotoğrafı ekleyebilecek.

Buna benzer bir özellik Instagram platformunda da kullanıcılara sunulmuştu. Yine Hikayeler sekmesinde gördüğümüz bu özellik, eğlenceli storyler çekmek isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif haline gelmişti. Şimdi şirket aynı fonksiyonu Facebook’a taşımayı amaçlıyor.

Facebook hikayeleri için beklenen özellik test aşamasında

Yeni Facebook hikayeleri özelliği bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedildi. Paylaşılan ekran görüntüleri arasında oldukça ilginç bir detay gözlerden kaçmadı. Facebook’un Green Screen yeniliğini Instagram’daki gibi bir filtre olarak sunmayacağı anlaşıldı. Bunun yerine uygulama, yeşil ekranı yerleşik bir seçenek olarak yayınlayacak.

Yeşil ekran özelliği bir düzenleme aracı olarak Facebook kullanıcılarına sunulacak. Ekran görüntüsüne bakmak gerekirse; Hikaye Oluştur yazısının altında hızlı seçim araçları yer alıyor. Burada Metin, Boomerang, Selfie ve ekibin son üyesi Green Screen‘e yer veriliyor.

Paylaşılan tweet’teki ikinci ekran görüntüsü ise Instagram‘ı işaret ediyor. Popüler sosyal medya uygulaması da aynı özelliği taşımakla birlikte; bunu yerleşik bir fonksiyon olarak değil, manuel olarak aranıp kaydedilecek bir filtre halinde sunuyor. Bu sayede çok sayıda içerik üreticisi, hayranlarına oldukça keyifli hikayeler paylaşıyor.

Facebook Hikayeleri

Facebook Hikayeleri için Green Screen özelliği test ediliyor.

TikTok’tan Facebook’a gelen özellik

Facebook geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı Hikayeler yeniliği aslında doğrudan Instagram’dan ilham almıyor. Zira her iki platform da bu özelliği çok daha eski zamanlardan beridir taşıyan TikTok’tan esinlenmekte. Yediden yetmişe büyük bir hayran kitlesine sahip olan kısa video uygulaması, Green Screen aracını en iyi kullanan sosyal medya ağlarından biri oldu.

Facebook şu anda Yeşil Ekran özelliğini test ediyor. Fakat çıkan sızıntıda ya da başka herhangi bir yerde bu yeniliğin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı paylaşılmış değil. Platform hikaye panelini en az Instagram’daki kadar zengin kılmak istiyor. Ayrıca yine bu amaç doğrultusunda şirket, içerik üreticilerinin Hikayelere çıkartma olarak reklam yerleştirebileceği bir özellik için çalışıyor. Bu sayede kullanıcılarının sosyal medyadan gelir elde etmeleri için yeni bir yol deniyor.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook hikayeleri için ‘yeşil ekran’ müjdesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook hikayeleri için ‘yeşil ekran’ müjdesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook hikayeleri için ‘yeşil ekran’ müjdesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!